MENU

Грудне вигодовування – здоровий старт в житті дитини

672 0

Проте через брак інформації та поширені міфи багато людей недооцінюють важливість грудного вигодовування для здоров‘я дітей. Часто жінки бояться або ж соромляться годувати дітей грудьми, особливо в публічних місцях. Все, що стосується здоров‘я, не має викликати жодного сорому чи вагань. Тим більше, коли йдеться про дітей!

В Світовий тиждень грудного вигодовування нагадуємо про важливість такого харчування для дитини та розвінчуємо поширені міфи. Грудне молоко матері надзвичайно важливе в перші місяці життя малюка. Адже через молоко дитина отримує поживні речовини та вітаміни, а також антитіла – захист від хвороб. Також грудне вигодовування сприяє здоров‘ю матері: знижує ризик раку молочної залози і яєчників, діабету 2-го типу і післяпологової депресії.

Читайте також: Годування грудьми - це не просто процес, це космічний зв'язок з дитиною

У грудному вигодовуванні час надзвичайно важливий. Новонароджене немовля має отримувати материнське молоко якнайшвидше – бажано не пізніше 1-ї години після пологів. За даними ВООЗ, близько 78 мільйонів або 3 із 5 новонароджених не годують грудьми протягом 1-ї години від їхнього народження. Це збільшує ризики захворюваності та смертності серед новонароджених. 

Зокрема контакт “шкіра до шкіри” та грудне годування – своєрідною “першою вакциною” – надзвичайно важливі для дитини. Новонароджені, яких вигодовують грудьми в перші години життя, мають значно більші шанси на виживання та мають надійний захист від безлічі хвороб. Навіть затримка у кілька годин після народження може мати серйозні наслідки для розвитку дитини.

Читайте також: Права вагітних та їхніх родичів у пологових будинках

За статистикою 97% жінок здатні успішно годувати дітей грудьми.  Випадки, коли не можна годувати дитину груддю – дуже рідкісні (як-то вживання наркотиків матері чи серйозні інфекційні хвороби). Їх може вказати тільки лікар. Існує багато міфів, пов’язаних з грудним вигодовуванням. Як приклад, що це боляче або ж те, що молочна суміш така ж корисна, як материнське молоко. Проте суміш варто використовувати тільки за наявністю спеціальних показань, які визначає лікар.

Не дозволяйте міфам та дезінформації позбавити вашу дитину цінного ресурсу для здорового розвитку.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Уляна СУПРУН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини