MENU

Гібридна протидія фейкам і маніпуляціям

903 0

У США є легендарний персонаж Алекс Джонс. У нього є відомий ресурс "Інфовійни". Джонс – це щось на кшталт російського Кисельова. Але талановитіший і самодостатніший.

Почався крик про те, що онлайн-платформи повинні дистанціюватися від Джонса. І платформи вирішили рішуче діяти:

– Apple, Facebook, YouTube і Spotify заблокували сторінки Джонса й "Інфовійн" за використання мови ненависті. Про фейки Джонса ніхто не згадував, тому що Facebook ще до цього заявив, що фейки не суперечать стандартам платформи.

– Twitter не заблокував, тому що не побачив у твітах порушення своїх стандартів. Джонс дійсно діє обережно та прибирає із Twitter дописи, за які його забанили інші.

Читайте також: Нова епоха: замість одного – кілька Великих братів

– Однак якщо ви спробуєте запустити у Facebook посилання на сайт Джонса або розмістите його відео в YouTube, то проблем із поширенням не буде. Це свідоме рішення платформ.

– А якщо спробуєте завантажити в AppleStore спеціальний додаток "Інфовійн", то легко це зробите. Це теж свідоме рішення Apple. Ба більше, на тлі скандалу цей додаток ще й вибився в топ-5 у США за кількістю завантажень.

Мораль:

– Платформи намагаються пропетляти між тим, як вони розуміють себе і свободу слова. Із цього трапляються якісь напівреформи, а тому маніпуляція зрештою знаходить шпаринки і процвітає.

Читайте також: Портников: Ситуація навколо Алексієвич – не дрібниця, а діагноз хвороби, яку необхідно лікувати

– Платформи намагаються координувати зусилля. Це і добре, і погано. Добре, бо шанс на успіх має лише системна зачистка. Погано, бо невідомо, що вони спільно зачистять наступного разу.

– Люди хочуть, щоб ними маніпулювали. Їм це подобається. І коли їх відрізають від маніпуляції, вони починають бачити в ній заборонений плід, що стає ще смачнішим.

Пішов жити далі.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Дмитро КУЛЕБА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини