У Меджибожі міг би бути історичний комплекс світового рівня. ФОТО
Рідкісний турист доїде до Меджибізького замку XVI століття, що зачаївся в Хмельницькій області. Серед подібних комплексів в Україні він зберігся одним із найкращих. Але їхати з Києва до нього більше 300 кілометрів – щоправда, цілком нормальною дорогою.
Замок підноситься на з'єднанні Південного Бугу й Бужка. Із першого ж погляду стає зрозумілим, чому він довгий час був грізною перепоною на шляху набігів татар на українські землі: штурмувати комплекс через ріку й сьогодні здається справою малоперспективною.
Читайте також: Олеський замок хочуть "покращити" тартаком. ФОТО, ДОКУМЕНТИ
Наскільки замок вражає ззовні, настільки ж він розчаровує зсередини. За головною брамою відвідувачів зустрічає брудне подвір'я, де хаотично нагромаджені будівельні матеріали, мангали, біотуалети, церковка й зашарпана вивіска місцевого музею. Сподіваюся, зараз відбувається реконструкція комплексу й незабаром тут стане краще. Але таблички з інформацією про це знайти не вдалося. Екскурсій ніхто не пропонує, піднятися на замкові мури не можна, всі башти, крім однієї, закриті для відвідувачів. Сувеніри є – але краще б їх не було, видається так, що хтось відверто знущається зі старої фортеці. Але якщо ви підніметеся на самий верх єдиної доступної башти, то зможете насолодитися фантастичним краєвидом на всі сторони – це справді вражає.
Читайте також: Вишнівецький замок вдалося відновити з руїни. ФОТО
Якщо їхатимете автівкою на Кам'янець-Подільський, обов'язково зазерніть і в Меджибіж. Не полишає думка, що тут міг би бути історичний комплекс всесвітнього рівня. Відремонтувати замок, відкрити всі його частини для відвідувачів, зробити новий дизайн і сувенірну продукцію, запустити екскурсії та кілька фестів. Тим паче, що просто поряд із фортецею мальовничі руїни церкви, які можна було б не зачиняти на ключ, а зробити атмосферним туристичним місцем. Якщо цього року навіть Маріуполь, що перебуває у фактичній транспортній ізоляції, зміг, то Меджибіж точно зможе. Справа кількох років. Тільки би хтось взявся за цю справу.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки