MENU

"Динамо" не провалилося, але програло. І краще зараз не може

1301 0

Клас "Аякса" значно вищий за клас "Динамо"

Таке образливо говорити вголос чи навіть думати, але це правда.

Швидкість прийняття рішень у будь-якій ситуації і навіть на мізерному клаптику поля демонструє рівень футболіста. Додайте сюди філігранну роботу з м’ячем та вміння кожної атаки змінювати позиції й отримаєте гримучу суміш. Ці компоненти й відрізняють європейських гравців від українських. В даному випадку треба говорити про "Аякс" як про команду топ-класу. Звісно ж, на фоні "Динамо".

Кияни губилися у простих ситуаціях, часто не могли вийти з-під високого пресингу і банально повільно перебирали ногами. В складі віце-чемпіонів України лише одиниці могли витримати запропонований темп у технічному плані (з фізикою проблем не було). Такого в УПЛ не побачиш. Яскравий приклад – невдалий пас Бойка на Піваріча на 88-й хвилині, який перехопив Зієш (пресинг, темп). Марокканець розумів, що партнери накриті і миттєво прийняв рішення крутити Кадара (техніка) – врятула тільки стійка. Ще раз – йшла 88-а хвилина.

Кадар – головна атакувальна опція "Динамо"

Якщо загальна картинка виглядало сіро, то моментами "Динамо" виглядало дуже достойно. Крутий відрізок прийшовся на період між першим і другим пропущеними м’ячами. Все завдяки стандартам.

Читайте також: Подарит ли нам "Динамо" лигочемпионскую осень?

У киян було кілька награних комбінацій, кожна з яких стосувалася Кадара. Угорець звільнявся від опіки опонента й створював небезпеку біля воріт Онана (саме удар Тамаша добив Кендзьора). Біда лише в тому, що це діяло до голу Зієша. В другому таймі справа не пішла – ті, що подавали, навіть не перебивали першого гравця.

Один із найкращих матчів Бєсєдіна

На 42-й хвилині Бєсєдін отримав передачу в центрі штрафного й замість пасу на вільного партнера захотів пробити – його обікрали. Цей момент – найбільш яскравий момент Артема в матчі. Решта – за ширмою.

Враховуючи те, що абсолютно всі атаки йшли через Бєсєдіна, форвард виконав колосальну роботу. Він приймав, прикривав корпусом і скидував не лише на ближнього партнера, а й розганяв атаки флангами. В нього це виходило практично ідеально. Інколи підводило розташування гравців – Вербіч і Циганков логічно знаходилися нижче за Бєсєдіна, тому йому доводилося тримати м’яч, чекаючи на півзахисників. Через це страждав темп. 

Інша справа, що такого роду робота – не найголовніше в грі нападника. По-іншому Бєсєдін не вміє. Ідеальний варіант його використання – гра в 2 форварди. В такому випадку Артему було б зручно грати спиною до воріт, підіграючи іншому форварду. 

Гармаш повністю провалив матч

"Аякс" пропонував "Динамо" шалений темп. Кожне перехоплення знаходило продовження в миттєвій передачі й ефективному розіграші біля штрафного майданчика. Замість того, щоб збити темп, притримати м’яч і заспокоїти гру, "Динамо" після голу Кендзьори чомусь робило те ж саме.

Читайте також: Украинский футболист после победы над московским "Спартаком" показал сине-желтые щитки. ФОТО 

Нюанс в тому, що "Аякс" вміє так грати, а "Динамо" – ні. Трапилася маса епізодів, коли кияни відбирали м’яч і одразу віддавали його супернику. Королем цих помилок був Гармаш. Крім того, він не контролював своє розміщення на полі, через що часто виникали вільні зони. 

Його заміна в перерві – логічне рішення Хацкевича. Шепелєв додав грі "Динамо" такого необхідного спокою. Кияни сильно додали у володінні та кількості передач (загалом 475 проти 532 в "Аякса", й 374 точних проти 424). Але навіть зупинивши швидкість "Аякса", кияни припускалися індивідуальних помилок. Зієш і Хунтелар пробачили. 

Незрозуміло, за рахунок чого "Динамо" може грати краще

Середина першого тайму – один із найкращих відрізків "Динамо" в сезоні. Другий тайм – достойне продовження. Командно "Динамо" грало краще, ніж зазвичай. Але все руйнували помилки окремих футболістів – віддав в недодачу, завозився з м’ячем, обрізався. Все це – у важливі моменти. Якщо переміщення футболістів і м’яча були вірними, то в підсумку виходив пшик.

У Хацкевича був ефективний план на гру, який провалився лише в кінці першого тайму. Головна задумка – давати "Аяксу" простір максимум за 20 метрів до штрафного майданчика. Особливо в другому таймі голландці не мали місця для розгону атак (Шепелєв додав структурності). Так, м’яч ходив швидко – але лише на одній лінії, без просування вперед. В атаці – стандарти і вертикальний розіграш. 

Але тренер не може контролювати і відповідати за індивідуальні дії гравців. Це неможливо. Якщо футболісти "Динамо" перестануть помилятися в простих ситуаціях, то можна розраховувати на прохід далі.

Питання: як навчити саме цих людей діяти швидше та розумніше? За 6 днів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Андрій СЕНЬКІВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини