MENU

$10-15 мільйонів та дорогий кредит: ціна за невиконання вимог МВФ

1500 0

Міністерство фінансів України здійснило приватне розміщення короткострокових облігацій зовнішніх державних позик з терміном погашення в 2019 році на $725 млн. Україні доводиться платити за невчасно виконані вимоги МВФ. Йдеться про позику в $725 млн, яку уряд зміг залучити під 9% річних. Це піврічна позика, але попередні гроші країна позичала під 6% річних, пише для НВ.Бізнес Олег Гавриш.

Чому довелося позичати ці кошти? Уже зараз в бюджеті серйозний збій з виплатами пенсій і іншими соціальними виплатами. Але найголовніше у вересні Україну чекають перші виплати за валютним боргом. Для того щоб забезпечити ці виплати уряд мав використовувати золотовалютні резерви.

Якщо для виплат використовувати золотовалютні резерви, це призведе до девальвації національної валюти. Тобто відбудеться зростання долара, падіння гривні і за ланцюжком призведе до цілої низки негативних подій в макроекономіці. Наприклад, до зниження рівня зарплат і відповідно до зниження купівельної спроможності населення.

Девальвація, яка була один-два тижні тому і триває досі, пов'язана якраз з очікуванням того, що Україна не має грошей на виплату боргу.

Читайте також: Дорогой долг: нет худа без добра

Уряд залучив кошти, але заплатити за них доведеться багато. 9% – це високий відсоток для держави. Більш того Україна повинна буде заплатити набагато більше, якщо країна не отримає транш МВФ. Отримати гроші від МВФ дуже важливо вже в жовтні-листопаді цього року, а для цього необхідно виконати всі вимоги фонду.

Саме те, що Україна досі не підвищила ціни на газ, з великими труднощами і дуже довго приймала закон про створення Антикорупційного суду, призвело до того, що країна не отримала черговий кредит МВФ. Тому всі ми повинні будемо заплатити більше за користування грошима нової позики під 9% річних.

Наскільки більше? Приблизно $10-15 мільйонів – це та ціна, яку ми переплатили за затримку в прийнятті закону про створення Антикорупційного суду, за непідвищення цін на газ, за ​​відмову провести секвестр бюджету, як того вимагає МВФ.

Читайте також: Знову в борг: Мінфін взяв гроші під невідомий відсоток

Отже, Україна повинна виконати вимоги фонду, тоді у країни є шанс вчасно отримати кредит МВФ і тоді є шанс розрахуватися за всіма іншими боргами. А цей кредит забути, як страшний сон. Тому що попередні позики Україна здійснювала під 6% річних, а кредит під 9% – це занадто дорого.

Звичайно ті, хто буде отримувати виплати за попередніми євробондами під 6% річних, будуть не задоволені. Тому що ті, хто буде отримувати гроші за останньою позикою, отримають 9%. За умови, що МВФ видасть Україні кредит. В іншому випадку нашу державу чекає дефолт і неповернення всіх боргів. Тоді й говорити не буде про що.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини