MENU

Павловський: Система субсидій, яка нині діє – сприяє "тінізації" економіки

1023 0

За останні роки комунальні тарифи зросли в кілька разів, тож дві третини українських родин, в тому числі 50% працюючих, не здатні їх оплатити самотужки. Взагалі нинішня система субсидій – це шлях в нікуди.

Про це народний депутат попередніх скликань, секретар парламентського комітету з питань соціальної політики, член політради партії "Батьківщина" Андрій Павловський розповів в ексклюзивному інтерв’ю інтернет-виданню ВЕРОЯТНО.

"Система субсидій  жодним чином не сприяє енергозбереженню. Зверніть увагу, що на виплату субсидій з державного бюджету на нинішній рік передбачено 71 мільярд гривень, а на програми енергоефективності – 400 мільйонів. Просто порівняйте цифри", – каже Павловський.

Експерт переконаний, що все лягає на плечі споживачів. І якщо казати відверто – сприяє лише соціальному утриманству. Люди це зрозуміли, тому просять роботодавців платити зарплату в конвертах. Тобто, ця система субсидій яка нині діє – сприяє "тінізації" економіки.

Читайте також: Павловський: Пенсійна реформа Гройсмана - Реви вдарить насамперед по поколінню 70-80 років народження

"Уряд запроваджує нові правила для того, щоб зменшити кількість субсидіантів. Тому що навіть від тих же експертів з міжнародних фінансових організацій були зауваження, що в середньому в європейській країні такий вид соціальної допомоги від держави отримує не більше 7-10% населення. А у нас уже майже кожна друга родина, десь 50% сидить на цій державній милостині", – вважає Павловський.

Якщо дивитися в корінь, то ця проблема виникла через те, що уряд призначив непідйомні для більшості населення тарифи і ціни за комунальні послуги. Насамперед, на газ, на опалення. Вони є економічно не обгрунтованими і непідйомними для більшості родин. І щоби не викликати соціальне збурення вирішили зробити таку соціальну "подушку", помякшити обурення людей оцими субсидіями.

Але дійшли до абсурду, коли такі шаленні суми виділяються на субсидії. Незабаром будемо витрачати половину державного бюджету на ці цілі, якщо і далі так піде. Ви зверніть увагу, що уряд на цьому ніяк не вгамується. В планах уряду Гройсмана вже цієї осені в черговий раз підвищити ціни на газ. І кажуть, що можуть підвищити аж на 65%.

Читайте також: Удушенные коммуналкой

Павловський переконаний, що треба не скорочувати кількість субсидіантів, а встановити економічно обгрунтовану ціну на газ. Щоб вона відповідала економічним реаліям нашої країни, нашого внутрішнього видобутку та продавати населенню за економічно обгрунтованою ціною, в рамках здорового глузду. Не так, що собівартість українського газу 1500-1600 гривень, а ми продаємо його населенню за 6900 гривень. Тобто в декілька разів дорожче продаємо український газ громадянам, які за Конституцією є власниками природних надр і газу в тому числі.

"Треба поновити норму закону, яка була ухвалена свого часу за ініціативи уряду Юлії Тимошенко, що весь газ українського видобутку іде виключно на потреби населення України. Тобто, населення повинно отримувати наш дешевий газ. Якщо ця ціна буде економічно обґрунтованою, повірте, природним чином скоротиться кількість тих субсидіантів. І ми дійдемо до європейського рівня, коли кількість отримувачів субсидії скоротиться і буде не більше 10-15% від кількості населення", – вважає експерт.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини