MENU

Чому сучасна Україна втрачає можливості ? Що треба для успіху?

2558 0

Чи буде Україна економічно успішною?

Успіх будь-якої країни залежить не від її розташування, території чи ресурсів,  насамперед він залежить від того, як облаштоване у ній життя.

Від того, чи можуть громадяни впливати на ухвалення рішень – і політичних, і економічних, і не лише на національному рівні, а й на рівні міста чи селища, навіть на рівні господарства.

Якщо все в державі підпорядковано олігархам- тобто пов’язаним з владою монополістам, то і працює вона на їхнє збагачення і зміцнення їхньої влади.

  • Така олігархічна влада насправді зацікавлена в тому щоб люди були бідні, слабкі, погано освічені, розділені між собою питаннями мови, віри чи історії.
  • Але в такій країні дуже важко втілювати новітні технології, люди не мають можливостей для власної реалізації  і зрештою - мотивації для розвитку. Саме такою, на жаль, є сучасна Україна.

Тому, позиції  України в ключових рейтингах глобальної конкурентоспроможності дуже низькі ( 81 місце з 137, нижче Ботсвани і Таджикистану).

Читайте також: "Россия – инвестор №1 в Украину с 2015 года", – эксперт. ИНФОГРАФИКА

І це не просто рейтинги – це означає, що Україна програє в світовому змаганні, а відтак втрачає можливості, час і ресурси, надолужити які нашим дітям буде набагато важче, якщо взагалі можливо. Країна на узбіччі нецікава і як партнер, і як місце для інвестицій та нових проектів.

Щоб стати успішними, потрібно змінити базові принципи нашого життя. Єдиним критерієм ефективності економічної політики має стати якість життя і добробут звичайних громадян.

Досягти цієї мети можна лише одним шляхом – забезпечувати і розширювати можливості для розвитку усіх громадян, які хочуть чесно працювати для себе і своїх дітей.

Читайте також: Подорожает ли газ в Украине​​​​​​​

Держава повинна створити умови для того щоб підприємства, фермерські господарства, вільно розвивалися, запроваджували інноваційні розробки та технології, конкурували між собою за споживача. Важливо, щоб успішні господарства не були лише острівцями в морі неуспішності, їх має ставати з кожним днем все більше і більше. Від цього виграють і люди, які працюють на цих підприємствах, і вся країна.

В цьому полягає мета і зміст нового економічного курсу.  Це дозволить перейти від нинішньої - монополізованої сировинної моделі,  до інноваційної економіки, в якій головним капіталом є таланти і навички громадян України.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини