MENU

Яку їжу давати дитині у школу?

2113 0

Починається новий навчальний рік. А разом з ним насичене шкільне життя з більшими розумовими, емоційними і фізичними навантаженнями. Завдання батьків підтримати дітей не тільки морально. Для того, щоб організм дитини витримував темп шкільного життя, йому необхідно якісне та адекватне харчування.

Тому, дорогі батьки, бабусі і дідусі, починаємо продумувати меню. На що слід звернути увагу?

1. Дитина обов'язково повинна снідати. Бажано, щоб сніданок давав ситість хоча б години на 2.5-3. Тому бутерброд з чаєм не підходить. Такий сніданок не забезпечить його енергією на тривалий час.

Читайте також: Їсти, щоб заспокоїтись. Як це працює?

2. Треба дати дитині в школу перекус. Не дивлячись на шкільний обід, до кінця уроків діти, як правило, встигають зголодніти. Адже не завжди вони відразу йдуть додому. Тому ланчбокс – це гарне рішення. Можна в нього покласти нарізані овочі, фрукти, корисний хліб з сиром або запеченим м'ясом, можна все це загорнути в лаваш. І тут необхідно обов'язково враховувати смаки дитини. А я часто чую на консультаціях, що батьки не сильно на ці смаки звертають увагу. Тому незаймана дитиною їжа повертається додому. А замість цього в хід йдуть чіпси, солодка вода, соки, булочки, круасани і т. д. На жаль, ці нездорові продукти можуть бути доступні в торгових автоматах в школі чи біля неї.

3. Якщо в школі немає кулера з водою, обов'язково потрібно давати з собою воду. Я знаю, що багато дітей не люблять її пити. Тому дайте не солодкий компот, трав'яний чай або напій за смаком. Зводьте до мінімуму або виключайте напої з додаванням цукру.

Недолік води завжди буде призводити до підвищеної стомлюваності, труднощам у засвоєнні матеріалу, до поганого засвоєння матеріалу.

4. Також особливо важливо вживати фрукти та овочів в підлітковому віці. Це позитивно впливає на здоров'я школяра, дає можливість підвищити прийом основних мікроелементів, включаючи залізо, кальцій та вітаміни C, B і D та клітковини. Рекомендовано вживати п'ять порцій (> 400 г) фруктів і овочів на день. Хоча дуже часто підлітки вживають набагато менше.

Пам'ятати про те, що харчування дітей повинно бути повноцінним і покривати всі енергетичні витрати організму. І ще потрібно враховувати, що діти ростуть, а на це теж потрібна енергія. Тому обовязково 4 повноцінних прийому їжі і один перекус.

Читайте також: Дієтологи назвали найкорисніші для здоров'я вуглеводи

Харчування має бути також регулярним. Якщо між прийомами їжі проходить багато часу – це відіб'ється на стані системи травлення, що сприяє розвитку гастриту, коліту, дискінезії жовчовивідних шляхів. Адже ми розуміємо, що це основна система організму, яка відповідає за засвоєння всього корисного.

А ті діти, які погано їдять у школі, а потім багато їжі з'їдають у другій половині дня чи ближче до вечора, мають ризики набрати зайву вагу. Це діє на роботу ендокринної системи, призводить до ускладнень – ожиріння, діабету.

На харчові звички дітей впливають ще інші чинники: це можливості широкого доступу дітей до цифрового світу (комп’ютерні ігри, інтернет, соціальні мережі), також мають вплив однолітки.

Так що дорогі батьки, бабусі і дідусі бережіть своїх дітей, привчайте їх правильно і більш здорового харчуватися в сімї та в школі. Це запорука міцного здоров'я і гарної успішності.

Пишіть, з якими труднощами в цьому питанні ви стикаєтеся і як їх вирішуєте. Можливо ваш досвід буде корисний іншим батькам.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Світлана ФУС


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини