MENU

Енергією всіх суспільно-політичних відносин є гроші: куди гроші – туди й увага

645 0

Соціальна енергія (електоральна активність) отримується за гроші або виникає у процесі взаємодії однодумців.

Всі більші-менші політичні партії залежні від грошей: за них соціальна енергія купляється шляхом реклами. Ток-шоу – це теж реклама, не лише біг-морди. Кажуть, що за ефір у Шустера платили десятки тисяч доларів.

Великі гроші – у спонсорів великих політичних партій.

Коли ви щодня натикаєтесь в етері на мерзку рожу якогось юного екс-холуя Януковича, що нині став однією з говорящіх голів блоку припорошених патріотів, то мимоволі починаєте думати, що воно верзе щось справді важливе – адже по тєліку показують! Згодом, коли вас поставлять перед вибором: Льоша, який не злазить з екранів, і Вова, на кілька голів вищий Льоші у всьому, але котрого в зомбоящику немає – ви знову оберете розпіареного негідника.

Таким чином вам малюють і «героїв»: гарна історія, ретрансльована ЗМІ – ось вам і «людина, котра змінила історію». ЗМІ вбивають критичне мислення, а люди прагнуть героїв, тому маємо суцільні симулякри. Розпіарена нікчемність вєщає, а стадо внємле.

Читайте також: Изменения в украинском телевизионном пространстве выглядит как попытка реванша старых пророссийских политических элит – журналистка

Енергія – це вектор уваги. Куди увага – туди й енергія. Увага в зомбоящик – енергія в унітаз. Вся система на цьому побудована.

Альтернатива системі – це жива комунікація та вибори кращих з-поміж себе. Це можливо лише в природньому середовищі, при безпосередній взаємодії всередині громади. Взаємодія ж здебільшого відбувається у Фейсбуці, який став філією ЗМІ, чи Вайбері, Тєлєграмі та прочая віртуальних реальностях. Але порядок денний формують ті, хто має бабло, адже вони скеровують енергію. Що, важливіших проблем аніж похорони чужих вам людей немає? Але ми рефлексуємо…

Ляльководи добре знають соціальні механізми взаємодії та принципи формування влади. Енергією всіх суспільно-політичних відносин є гроші: куди гроші – туди й увага. Гроші в примітивного дегенерата – і ось він уже на екранах, увага захоплена.

Але все має зворотній бік медалі. Папа недаремно назвав інтернет благом. Ох і непростий цей Папа! Поки не запровадили тотальну цензуру, ми можемо використовувати інтернет як інструмент. 

Фейсбук – колосальна база даних, інструмент маніпуляцій та контролю над інакомислієм? Прекрасно! Нам нічого приховувати, інструментом можемо скористатися у своїх потребах і знайти однодумців. Але…

Читайте також: За четыре года войны так и не появилась доктрина национальной информационной безопасности – Береза

Просвіта, і ще раз Просвіта. З великої букви і в найкращому розумінні цього слова – просвітлювати, проганяти темряву розуму. А далі, коли сформується критична маса однодумців, діяти по ситуації, але зі стратегією в голові. Стратегія – це шлях до мети, візуалізованої на підставі спільного бачення «ідеального майбутнього».

Спільне бачення може бути сформоване ідеологами Матриці, а може стати продуктом розуму самоусвідомлених людей. Їх спільних інтелектуальних зусиль. І тут повертаємося до головного: розвиток кожного зокрема – це порятунок усіх загалом. Суспільне починається з індивідуального, але перше зворотньо впливає на друге.

Коли це все починаєш розуміти, а про дещо лише здогадуватися, – не можеш мовчати й не писати, бо згадуючи уроки минулого, відчуваєш апокаліптичні тренди у майбутнє.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Юрій СИТНИК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини