MENU

Експерт: Щоб вийти до другого туру, Гриценку потрібні гостріші і помітніші кроки, а ще – підтримка Вакарчука

2625 4

Нова президентська соціологія від «Рейтинг» свідчить про:

По-перше, Зеленський утримує позиції лідера, а згідно даних «Active Group» навіть посилює свій відрив від основних опонентів. Цікаво, що Зеленський є лідером симпатій серед респондентів, які голосуватимуть вперше (кожен десятий виборець), серед респондентів, які не часто голосують на виборах, а також серед забезпечених. В виборців, що голосують не часто, можуть бути проблеми з явкою, а тому Зеленський так активно працює над їх мобілізацією та залученням. Крім того, Зеленський лідер серед виборців, що очікують змін та противників системи.

По-друге, Тимошенко укріплюється на другій позиції та збільшує відрив від Порошенка на фоні корупційного скандалу в оборонці та домінування антипрезидентської риторики. Вона то заявляє про імпічмент, то закликає Порошенка знятись з виборів через корупцію на армії, то нагадує, що поки вона за проросійського Януковича сиділа, то Порошенка був міністром найжирнішого напрямку в уряді Азарова-Януковича. Певні % в останній час до неї перетікають від Зеленського, адже вони грають на схожих електоральних базах. За соціологією за Тимошенко частіше голосують малозабезпечені і саме серед них є дуже велика частка виборців, що досі не визначилась, а, отже, це для Тимошенко ресурс.

Читайте також: У Гриценка вимальовуються перспективи, а перемога Порошенка без "адмінресурсу" сумнівна. РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ

По-третє, Порошенко втрачає після останніх гучних корупційних скандалів, але недостатньо, щоб втратити шанси на другий тур. На нього працює шалена машина з підконтрольних каналів, незаконні сітки агітаторів та скупщиків, а також адмінресурс у вигляді чиновників та державних органів-агітаторів. Логічно, коли основний електорат Порошенка – це люди віком 56-65 років.

По-четверте, Гриценко отримав 2-3% бонусу від об’єднання з Садовим та вийшов на 4-ту позицію у президентському рейтингу обійшовши Бойка. Від Порошенка він відстає лише на 4,7%, а тому битва за 25% громадян, що не визначились, буде головною і вирішальною. Соціологія ще не відобразила останні події на користь Гриценка, зокрема, зняття Добродомова та приєднання Сакварелідзе та Ко. Очевидно, що саме Порошенко є електоральною ціллю для рейтингу Гриценка. І для виходу в другий тур йому дійсно потрібні гостріші і помітніші кроки, включно з підтримкою Вакарчука, електорат якого симпатизує Гриценку.

Читайте також: Зменшення впевненості у перемозі Порошенка спричиняє кадрові перетоки – експерт

По-п’яте, після завершення часу на зняття кандидатів все більше стають очевидними ролі окремих кандидатів. Смешко, не знявшись з виборів, відтягує стратегічні 2,4% в Гриценка, таким чином, сприяючи Порошенку. Усі інші технічні кандидати мають замалі %, щоб реально впливати на результат.

По-шосте, цікава ситуація склалась у рейтингу довіри, який складає: Зеленський – 43%, Тимошенко – 28%, Гриценко – 26%, Порошенко – 24%. Найвищий рівень недовіри мають Порошенко (69%) й Ляшко (71%). Рівень довіри / недовіри демонструє можливості залучення голосів виборців, що не визначились.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олексій РОГОВИК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини