MENU

Тепер зрозуміло, чому Росія наважилася на вбивство Скрипалів

3796 0

Після публікації у The New York Times стало зрозумілим, чому Російська Федерація зважилася на розправу над Сергієм Скрипалем і його дочкою. До останнього часу провідним мотивом називали банальну помсту людині, що працювала на чужі спецслужби. Однак не можна було пояснити, чому інших подвійних агентів і перебіжчиків Москва не атакувала.

The New York Times називає зовсім інший мотив – сприяння Скрипаля в боротьбі з російською мафією в Іспанії, його співпрацю зі спецслужбами цієї країни. І тоді дії російських отруйників набувають реального сенсу. До речі, отруєний у Лондоні чаєм із полонієм колишній співробітник російських спецслужб Олександр Литвиненко теж брав участь у боротьбі з російською мафією в Іспанії. І, думаю, ця участь була куди вагомішим аргументом для його ліквідації, ніж особиста образа Путіна – але ж саме це сприймалося як головний мотив отруйників.

Читайте також: The Telegraph: Росія здійснила акт війни

Коли аналізуємо дії Кремля, ми повинні враховувати одну важливу обставину. Росія – мафіозна держава. Мафіозна держава відрізняється від просто корумпованої тотальним контролем мафії над державними структурами, спецслужбами, судами, над самою корупцією та боротьбою з корупцією. І діє така держава насамперед в інтересах мафії.

Поки Скрипаль був зрадником держави, він міг розраховувати на суд, вирок, помилування, обмін. Але щойно він торкнувся інтересів мафії – йому було підписаний смертний вирок. Мафіозна держава жорстока. Ми повинні це розуміти – тому що за часів Януковича ми мали саме мафіозну державу.

А після 2014 року в нас почався транзит від мафіозної держави до корумпованої. І якщо після виборів 2019 року цей транзит продовжиться, якщо Україна продовжить позбуватися мафіозних рудиментів в існуванні держави й суспільства, це і стане нашою найбільшою перемогою.

Читайте також: Російська організована злочинність: із реальності на екрани й навпаки

Тому що корупцію можна якщо не перемогти, так значно обмежити. І в корумпованій державі цим можуть займатися як державні структури, так і громадянське суспільство.

А в мафіозній державі ніякого суспільства просто немає, а на державних посадах – мафіозі та їхні поплічники. Така держава може тільки згинути. Ось мафіозна Україна Януковича й згинула 2014 року від зіткнення з айсбергом Майдану. А мафіозна Росія Путіна продовжує існувати й убивати.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини