Підготовка до автокефалії: Вселенський патріархат призначив до Києва своїх екзархів
Речник Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря оприлюднив коментар прес-центру УПЦ КП щодо призначення Вселенським патріархатом екзархів до Києва в рамках підготовки до надання автокефалії
Сьогодні, 7 вересня, Генеральний секретар Священного Синоду Вселенського патріархату поширив повідомлення про призначення Вселенським патріархатом Його Преосвященства архиєпископа Даниїла Памфілійського зі Сполучених Штатів та Його Преосвященства єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади, які обидва служать українським православним вірним у своїх відповідних країнах у Вселенському патріархаті, – як своїх екзархів у Києві в рамках підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні.
Читайте також: Вселенський патріарх не визнає церковної юрисдикції Росії над Україною
У Київському патріархаті вітають це рішення Вселенського патріархату й очікують на плідну співпрацю з екзархами – преосвященними архієпископом Даниїлом та єпископом Іларіоном у підготовці до надання автокефалії православній церкві в Україні, як це було раніше обумовлено.
Преосвященні владики 2015 року вже виконували обов‘язок особистих представників Вселенського патріарха під час переговорів щодо об‘єднання православних церков в Україні. Також владики неодноразово були делеговані Вселенським патріархом для представлення Константинопольської матері церкви на урочистих заходах в Україні, востаннє - в липні цього року під час святкування 1030-ліття Хрещення Руси-України.
Читайте також: На українському православному фронті Константинополь жене Москву геть
Призначення Вселенським патріархом своїх екзархів у Києві обумовлене необхідністю проводити активну роботу з підготовки надання автокефалії православній церкві в Україні, проведення відповідних зустрічей і консультацій. Звання чи титул екзарха в цьому випадку означає особисте уповноваження Вселенського патріарха представляти його особу й церкву при виконанні конкретного завдання – підготовки до надання автокефалії. Для світської аудиторії функції екзарха в цьому разі можуть бути порівняні з функціями надзвичайного і повноважного посла.
Такий, особистий екзархат слід відрізняти від іншої – територіальної форми екзархату, який у ХХ столітті існував в Україні в Російській православній церкві. Для уникнення непорозумінь слід пояснити, що призначення екзархів не означає утворення нової церковної юрисдикції у формі екзархату.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки