MENU

Ватикан надав вагомий аргумент для визнання автокефалії Православної церкви України

4422 0

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній

Офіційний портал новин Ватикану вчора, 17 грудня, повідомив про обрання митрополита Епіфанія предстоятелем автокефальної УПЦ:

39-річний митрополит Епіфаній обраний головою Української Православної Церкви

Перший Предстоятель нової Української автокефальної церкви обраний на Об’єднавчому соборі в Києві.

Повідомляють Новини Ватикану.

39-річного митрополита Епіфанія Думенка обради очолити нову Українську автокефальну церкву на спеціальному Об‘єднавчому соборі, який відбувся в історичному соборі Святої Софії в Києві в суботу.

Він прийняв на себе титул Митрополита Київського й усієї України. Очікується, що він планує поїхати до Стамбула наступного місяця, щоб отримати указ, який називається "Томос", від Константинопольського Вселенського патріархату, що офіційно санкціонуватиме Українську православну церкву в самоуправлінні або "автокефалії".

Читайте також: Чотири стратегічні виміри томосу про автокефалію Православної церкви України

Автокефалія (від грецького: "властивість бути само-чоленим") визнає незалежність від усіх інших Помісних церков, зокрема Московського патріархату, який не визнає канонічного характеру суботніх виборів.

Традиційно в Україні існувало три гілки Православної церкви: Українська православна церква (під Московським патріархатом), Українська православна церква (під Київським патріархатом) й Українська автокефальна православна церква.

Після суботнього Об’єднавчого собору священики двох останніх гілок поєднуються, щоби стати членами нової автокефальної Православної церкви України.

Фактично це знак того, що, відповідно до порядку екуменічного діалогу із православними церквами в силу канонічного визнання Вселенським патріархом Варфоломієм Української церкви та її митрополита, – ця церква набуває для Ватикану суб‘єктності.

Читайте також: Митрополит колишньої УПЦ МП Симеон оголосив про свій перехід до новоствореної ПЦУ. ВІДЕО

Вельми болюча новина для Московської патріархії.

І дуже вагома – для католицького й усього християнського світу.

Хоча відсутність евхаристійної єдності між католицькою та Православною церквами визначає, що офіційно перша не здійснює якогось церковного акту визнання нової автокефалії, однак фактично поширення цієї офіційної новини є сигналом для всіх, хто ще має сумнів, зокрема й у помісних церквах: дипломатія Вселенського патріархату перемогла московські потуги.

А це означає, що в тих церквах, які ще не визначилися з визнанням автокефалії, з‘явився вагомий аргумент зробити це відразу після вручення томосу.

Можливо саме тому Вселенський патріарх і призначив цю подію на 6 січня – щоби дати час тим, хто ще коливається, ухвалити правильне рішення та підтримати нову автокефальну церкву-сестру.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Євстратій ЗОРЯ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини