Покроково: Як я можу допомогти Олегу Сенцову?
Будь-яка дія важлива. Все що ви можете зробити – вийти на акцію, написати лист, зробити репост чи просто розповісти про Сенцова друзям чи колегам – демонструє, що вам не байдужа його доля та долі інших несправедливо ув’язнених владою Росії українців. Ці дії не здатні автоматично звільнити Олега з в’язниці, але вони все одно мають велике значення, бо не дають суспільству та можновладцям про нього забути. З'ясовуємо, до яких кроків може вдатися кожен з нас, щоб допомогти незаконно увязненому російською владою українському режисеру.
Петиція з закликом врятувати Олега Сенцова, розміщена на сайті Білого дому, набрала необхідних 100 тисяч підписів ще 6 вересня.
Читайте також: Петиція до Білого дому на підтримку Сєнцова зібрала необхідну кількість голосів
"100 тисяч − це кількість, яка необхідна щоб запит розглянули в Білому домі. Ця петиція є інструментом для того, щоб активніше залучити США до діяльності довкола звільнення Сенцова та ще більше мобілізувати міжнародну спільноту. Але не варто сподіватися, що вона сама стане запорукою звільнення − це лише черговий етап боротьби. Попереду багато роботи, для якої необхідне залучення кожної та кожного", − зазначає директорка Amnesty International Україна Оксана Покальчук. Петиція з закликом врятувати Олега Сенцова, розміщена на сайті Білого дому, набрала необхідних 100 тисяч підписів ще 6 вересня.
"Невдовзі ми їдемо до США, де матимемо зустрічі з представниками Конгресу, міжнародних організацій, ЗМІ. Пріоритетні теми, які ми підійматимемо − це ситуація в Криму та звільнення Олега Сенцова та інших несправедливо ув’язнених", − каже правозахисниця. Разом із тим вона додає, що навіть звичайні громадяни здатні вплинути на ситуацію, за допомогою власної ініціативи і конкретних кроків.
Писати листи Олегу Сенцову
Олега Сенцова можна підтримати в листах, він їх отримує і на деякі відповідає. Інструкція як правильно писати Сенцову:
− Пишіть російською. Це одне з найголовніших правил, інакше Ваш лист може не дійти до адресата.
− Пересилайте листи через знайомих та активістів у Росії. На жаль, листи з інших країн надходять довго, тому надсилати самостійно можна, але краще робити це через посередників. Якщо у вас є картки рос. банків, можна використати функцію "ФСИН письмо".
− Пишіть листи від руки. Роздруковані листи, на жаль, також не передаються.
− Писати про політику можна, але дуже обережно. Занадто політизовані листи не пропускає цензура.
− Будь ласка, не пишіть Олегові щось на кшталт "Тримайся!". Спробуйте не героїзувати його. Краще розкажіть про себе, йому буде цікаво дізнатись про те, що відбувається в Україні та у світі.
Адреса, на яку потрібно писати листи:
629400 Россия, Ямало-Ненецький автономный округ, город Лабытнанги, улица Северная 33, IK- 8 Сенцову Олегу Геннадьевичу, 1976 г.р
"Писати особисті листи особливо важливо. Наші листи показуватимуть Олегу Сенцову, що в Україні про нього пам’ятають, за його долею стежать, та не полишають спроб його звільнити. Часто листи – це єдиний зв’язок в’язня із зовнішнім світом", − каже Оксана Покальчук.
Писати представникам російської влади
Важливо писат листи також представникам російської влади, а саме −президенту Володимиру Путіну. На сайті Кремля є спеціальна форма, доступна для заповнення, в ній треба вказати повне ім’я відправника та пошту, на яку можуть надіслати відповідь.
Читайте також: Звільнення Сенцова: чому тиск США та ЄС на Росію є вирішальним у справі
І хоча, найімовірніше, її не буде, або ж ви отримаєте дуже формальне і стримане формулювання, писати листи важливо, адже їхня велика кількість дасть зрозуміти наскільки резонансним є питання: "Це показуватиме, що ми стежимо за їх діями і знаємо, що вони відповідальні за серйозні порушення прав людини. Тиск, який створюють десятки, сотні і тисячі таких листів неможливо переоцінити. І ми знаємо, що часто вони дійсно впливають на становище ув’язнених: є приклади по всьому світі, коли завдяки листам в’язнів припиняли катувати, переводили в кращі умови, дозволяли зустрічі з близькими і, зрештою звільняли".
Використовувати тематичні хештеги в соціальних мережах
Зробити тему віральною сьогодні можна за допомогою соціальних мереж, які є потужним інструментом поширення інформації по всьому світу. По темі Олега Сенцова існує кілька хештегів: #SaveOlegSentsov , #FreeSentsovта #Sentsov . Публікуючи пости із таким хештегом і пояснюючи англійською мовою в чому суть, ви сприятимете розповсюдженню інформації про незаконне ув’язнення Сенцова в Росії.
Створювати петиції або звертатися в листах до урядів інших країн
Міжнародний розголос сприяє активному обговоренню проблемі ув’язнення Сенцова на рівні державних управлінців. Так минулого тижня мер Парижа, Анн Ідальго, пообіцяла запропонувати на сесії міськради надати Олегу Сенцову звання почесного парижанина. Також стало відомо, що колишній президент Польщі Лех Валенса висунув кандидатуру українського режисера на Нобелівську премію миру. Євросоюз регулярно випускає відкриті заклики до Кремля звільнити Олега Сенцова.
Читайте також: Сестра Сенцова: Олег написал завещание на свое творчество в случае смерти, и это сильно пугает
Минулого тижня було створено петицію до уряду Канади з вимогою звільнення українських політв’язнів Кремля. Для її розгляду потрібно зібрати 500 підписів до 17 вересня. Підписувати можуть тільки громадяни та резиденти Канади.
Ініціювати офлайн-акції та події на підтримку Сенцова
Активісти в Росії та за кордоном регулярно влаштовують акції на підтримку режисера. В Україні тематичні заходи організовують. Активізм не обмежується лише соціальними мережами − протести, пікети (навіть одиничні), творчі ініціативи, та інша офлайнова активність підвищує шанси додати розголосу.
Маленькі дії кожної і кожного з нас створюють великі інформаційні хвилі, які уряд Росії відчуває і які йому стає дедалі складніше ігнорувати. Тож все що потрібно робити це продовжувати діяти та не опускати руки!
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки