MENU

7 простих правил для здорового і тривалого життя

2957 0

Більшість хвороб можна попередити, тому що вони пов'язані з тим, що ми їмо

В одному дослідженні було вивчено понад 42 тисячі тіл довгожителів. І хоча перед смертю всі вони вважалися здоровими навіть на думку лікарів, які за ними спостерігали, ніхто не помер від старості. Люди помирають від хвороб, передусім – серцево-судинних та онкологічних. 

Більшосты хвороб можна запобігти, тому що вони пов'язані з тим, що ми їмо. Основна причина передчасної смерті та інвалідності – раціон харчування.

З урахуванням цього, правильному харчуванню мають навчати всюди: удома, в дитсадках, школах, а лікарів – у медичних вузах. Зображення "піраміди" та "тарілки" здорового харчування мають висіти на бігбордах, на кожному поверсі школи та навіть в кожній лікарській ординаторській. Прикро, але поки що це не так. 

Наводжу приклади зі своєї практики. Звертаються пацієнти з надзвичайно поширеними діагнозами — синдром подразненого кишечника, який може проявлятися проносами або закрепами, рефлюксною хворобою, неалкогольною жировою хворобою печінки (простою мовою "ожирінням печінки"), ожирінням, атеросклерозом та іншими. Роками ходять від лікаря до лікаря, п'ють ліки. Але більшість з цих проблем із здоров'ям дуже ефективно піддаються дієтотерапії, тобто лікуванню їжею.

Американська кардіологічна асоціація (American Cardiac Association) виділила всього лише сім простих факторів здорового способу життя: 

  1. не курити;
  2. не набирати зайву вагу;
  3. бути активним (ходити пішки як мінімум 22 хвилини в день);
  4. їсти здорову їжу (максимально рослинну);
  5. мати рівень холестерину нижчий за середній;
  6. нормалізувати артеріальний тиск;
  7. нормалізувати рівень цукру в крові.

Насправді якщо ви візьмете на озброєння всього чотири фактори:

  • не курити,
  • не набирати зайву вагу,
  • займатися спортом 30 хв на день,
  • їсти більше фруктів, овочів, цільнозернових продуктів та значно менше м'яса,

то на 78% знизите ризик хронічних захворювань.

Якщо почнете з нуля і зможете дотриматися цих чотирьох умов, то ризик отримати цукровий діабет 2 типу знизиться на 90%, отримати інфаркт – на 80%, інсульт – на 50%, захворіти будь-яким видом раку – на тритину.

Усього лише зміни в раціоні харчування та способі життя можуть знизити на 71% ризик деяких видів раку, наприклад, раку кишечника, який стоїть на другому місці по смертності.

Час перестати звинувачувати генетику та зосередитися на тому, що можна контролювати.

Час перестати звинувачувати у всьому генетику та зосередитися на тих 70% , які перебувають у сфері нашого контролю. Це в наших силах.

Читайте також: Одне просте правило, яке врятує від зараження смертельно небезпечною хворобою

Чи продовжує життя здоровий спосіб життя? Центри контролю та профілактики захворювань в США (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) цілих шість років проводили дослідження, протягом якого спостерігали за 8 тисячами американців 20-річного віку.

І виявилось, що три головні характеристики способу життя мають величезний вплив на смертність: люди можуть суттєво знизити ризик ранньої смерті, якщо:

а) відмовляться від куріння;
б) будуть харчуватися правильно;
в) вестимуть достатньо активний спосіб життя. 

"Харчуватися правильно" вже означає потрапити в 40% тих, хто хоч якось дотримується досить таки примітивних рекомендацій правильного харчування (хоча б не їсти смаженого і зменшити жирну їжу та солодощі). "Бути активним", тобто рухатись хоча б ті нещасні 22 хвилини, значить знизити ризик вмерти передчасно на 40 %. Ті, хто осилить всі три рекомендації – аж на 82 %.

Я давно хочу відірватися від простих порад по здоровому способу життя (це ж базові речі!) і вести мову про складніші: про епігенетику, вплив харчування на покращення функції мозку, його вдосконалення, про вирощування "розумного" кишечника і багато інших речей. Адже надворі ХХІ століття, і ми вже маємо усвідомити, що жодна медицина не зробить нас здоровими без наших власних зусиль. Можливості превентивної медицини, біогеронтології на грані доказового біохакінгу, вже дозволяють реально впливати на процеси старіння.

Час надзвичайно швидкоплинний: 10 років здаються нам дуже довгими, але коли подумати, то це всього лише 3650 днів. І вони швидко минають.

Читайте також: Как дожить до ста: 12 забавных лайфхаков от ученых

15 січня до мене приїхав молодий чоловік Віктор, з невеликого містечка. З вагою 176 кг, задишкою і безуспішними спробами самостійно схуднути, напівголодуючи, сидячи на кашах і так далі.

Була зима і все, що я могла порадити – це ходити по снігу, пробувати підніматися сходами і робити вправи з гантелями. І харчуватися: просто, тричі в день.

Все, що було у Віктора – велика жага до життя. Вона давала йому змогу робити вдома вправи з гирею і вперто ходити сходами вгору-вниз.

На сьогодні вага Віктора – 112 кг. Тобто втрачено 64 кг. Ще залишилось трохи більше 20 кг, і, хоч це буде зробити непросто, але для Віктора немає нічого неможливого. Бо життя варте дуже великих зусиль. Адже життя прекрасне и безцінне.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Oksana Skytalinska


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини