В 2016 міг бути третій Майдан?
Давно знаю і з повагою ставлюся до екс-колеги Сергія Лямця. Оскільки сам брав участь у тих буремних подіях осені-2016, то хочу зробити уточнення щодо його тверджень, що Тимошенко розраховувала "вести на Банкову" вкладників Михайлівського, котрі, на думку Сергія, могли організувати там новий Майдан.
Насправді ситуація була дещо інша.
1. Вкладники не тільки Михайлівського, а багатьох інших банків звернулися до ЮВТ з проханням підтримати їх напередодні їх протестів (так, у районі Банкової), на котрі вони збиралися вийти безвідносно о того, поведе їх туди Тимошенко, чи не поведе)) Більше того, в той момент на величезну акцію з вимогами докорінних змін у фінансовій системі виходили не тільки вкладники, але й інші категорії постраждалих, зокрема, валютні позичальники. Будь-хто, хто був у той час спостерігачем цього процесу, може підтвердити – це була стовідсоткова низова акція обурених політикою фінансового уряду та масовим шахрайством близьких до нього банкірів.
Ось, нашвидко, з голови, ті банки, чиї постраждалі вкладники тоді звернулися до Тимошенко:
- Дельта
- Форум
- VAB
- Фінанси і кредит
- Київська Русь
- Хрещатик
Читайте також: Массовые протесты в России: сценарий Украина-2014 реален?
2. Батьківщина як фракція і Тимошенко як її голова були на той час і сьогодні залишаються тою політичною силою, котра найбільш послідовно працює із вкладниками постраждалих банків. Ми робимо все, щоб уже у найближчому майбутньому добитися відповідальності очільників НБУ, Фонду гарантування вкладів та несумлінних власників банків у кримінальному порядку та поверненню коштів ошуканим. Хто вважає це моє речення просто рекламою політчили – нехай наведе контр-приклади (їх немає). Я, за підтримки Батьківщини, є заявником бо великій кількості кримінальних проваджень, зокрема, проти Гонтарєвої, добився рішення про відсторонення її правої руки Рожкової тощо. Після зміни влади ці судові процеси та кримінальні провадження буде реалізовано повною мірою у найбільш стислі строки.
3. Третє і найголовніше – Тимошенко, на мою думку, категорично була проти будь-якого "майданівського" сценарію зміни нинішньої влади і робила реальні кроки для того, щоб його попередити. Попередити наростання радикалізму в суспільстві у розрізі фінансових злочинів ЮВТ намагалася, переносячи центр прийняття рішення з вулиці у парламент – подавши ряд законопроектів,розроблених спільно з постраждалими категоріями фінансових клієнтів.
Читайте також: Битва политбрендов: реклама Порошенко против рекламы Тимошенко
Якщо б Тимошенко хотіла радикалізації, її фракція навряд чи підтримала б той законопроект, котрий мав вирішити проблеми вкладників Михайлівського – бо той проект був дуже, дуже половинчастим рішенням, і величезна кількість постраждалих залишилася без належної допомоги.
Тим не менш, у Тимошенко вийшло захистити законодавчо хоча б частину ошуканих. Якщо Банкова злякалася Батьківщини як учасника протестів і хоча б частково пристала на їх вимоги – це, я вважаю, теж конструктивна роль для політсили...
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки