Соціологи назвали фаворитів президентських виборів в разі голосування найближчої неділі
Дослідницькі центри КМІС, СОЦИС та Центру Разумкова у період з 30 серпня по 9 вересня 2018 року провели чергове спільне соціологічне дослідження на тему "Соціально політична ситуація в Україні".
Методом стандартизованого інтерв’ю "face-to-face" за місцем постійного проживання респондентів було опитано 10005 респондентів.
Якби вибори Президента України відбулися найближчої неділі, то за Юлію Тимошенко віддали б свої голоси 11,05% опитуваних, 7,1% проголосували б за Петра Порошенка, 6,7% – за Володимира Зеленського, а 15,0% взагалі не пішли б на вибори.
Читайте також: Вибори наближаються: хто може стати наступним Президентом України?
Серед тих респондентів, які планують брати участь у виборах 12,9% готові віддати свої голоси за Юлію Тимошенко, 8,4% – за Петра Порошенка, 7,9% – за Володимира Зеленського, а 27,5% ще не визначилися з власним вибором або відмовилися відповідати на поставлене запитання.
Читайте також: Леонід Кравчук: Ці вибори можуть бути останніми для нас
У той же час 15,4% з опитаних респондентів вірять у перемогу Юлії Тимошенко, 13,4% – допускають можливість перемоги нині діючого президента Петра Порошенка, а у перемогу Володимира Зеленського вірить лише 3,8% респондентів. При цьому майже половина відмовилася відповідати на поставлене запитання.
Якби вибори до Верховної Ради України відбулися найближчої неділі, то серед трійки лідерів були би ВО "Батьківщина" (лідер – Юлія Тимошенко), партія "Слуга народу" (лідер – Володимир Зеленський) і партія "Громадянська позиція" (лідер – Анатолій Гриценко).
За даними опитування, за "Батьківщину" готові проголосувати 12,5% респондентів, за партію "Слуга народу" – 8,6%, за "Громадянську позицію" (Анатолій Гриценко) – 6,9%, за Блок Петра Порошенка "Солідарність" – 6,5%, за партію "Опозиційний блок" (Юрій Бойко) – 6,3%, за партію "За життя" (Вадим Рабінович) та за Радикальну партію Олега – по 4,5%.
Крім того, за даними опитування, за "Об’єднання "Самопоміч" (Андрій Садовий) готові проголосувати 2,9% опитаних, за ВО "Свобода" (Олег Тягнибок) – 2,3%, за "Аграрну партію України" (Віталій Скоцик) – 1%, партію УКРОП (Геннадій Корбан) – 0,8%, за "Рух справедливість" – 0,7%, партію "Національний корпус" (Андрій Білецький) – 0,6% і така ж кількість готова проголосувати за партію "Рух нових сил" (Міхеїл Саакашвілі). За партію "Народний фронт" (Арсеній Яценюк) та за партію "Народний контроль" (Дмитро Добродомов) готові проголосувати по 0,4% опитаних, за партію "Наш край" (Олександр Мазурчак) – 0,3%.
Водночас 25,1% респондентів не визначилися, а 13,5% – не брали б участі в голосуванні.
Свою громадянську та політичну позицію українці, які брали участь у опитування, готові відстоювати, приймаючи участь у виборах – 69,2%, шляхом підписання різного роду петицій, та звернень громадян – 28,2%, участю в акціях протесту – 12,4%. Серед опитуваних виявилися і такі, що готові до більш радикальних дій: 5,6% – до участі у акціях громадянської непокори ("Майдан"), 3,8% готові взяти до рук зброю, а 2,4% – вступити до опозиційних партій.
66,6% опитаних визнали нинішню ситуацію в країні як напружену, 23,5% вважають її вибухонебезпечною, і лише 7,1% вважають ситуацію у країні стабільною. Ще 2,95 респондентів відмовилися відповідати на запитання:
Найважливішою проблемою України 59,95 респондентів назвали воєнний конфлікт на сході країни, 48,2% – низький рівень зарплат та пенсій, 42,6% – підвищення тарифів на комунальні послуги, 28% – підвищення цін на основні товари та інфляцію, 22,35 – хабарництво та корупцію у центральній владі, 21,4 – безробіття.
Опитування проводилося за вибіркою, яка репрезентує доросле населення України в цілому, за такими ознаками як: стать, вік (від 18 років), поділ на регіони та тип поселення (місто/село).
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки