MENU

Блогерка: Належне вивчення української літератури – вкрай важливе

2238 0

Мене хвилює, що в програмі з української літератури немає списку обов'язкових для вивчення імен і творів. Невдовзі ЗНО з української літератури скасують. А це жахливо. Бо на всіх форумах можна кричати про читання й нові його форми, але основа читання – це все ж іспити. І що це будуть за громадяни, які не читали ні Котляревського, ні Шевченка, ні Куліша, ні Франка, ні Лесі Українки, ні Нечуя, ні Уласа Самчука, ні Маланюка.

Читайте також: Вірші єднають українців. Націю створює не борщ, а поети

Іспит з української літератури має бути, бо в нашому варіанті саме письменники витягли українську націю із небуття.

Українська мова – це не тільки правопис і набір правил. Українська мова – це мова художня. Людина, яка відчуває красу слова, має великі переваги перед тими, хто розмовляє суржиком, казенною мовою або тупуватою, в якій немає свободи. Усі знають, як окрилює нас той момент, коли ми починаємо розмовляти іноземною мовою, коли нас розуміють іноземці. Однак яка ж це насолода розмовляти рідною мовою вільно і красиво, відчувати, як вона переливається й міниться різними сенсами. Особливо прекрасно це на письмі.

Читайте також: Неможливо рекламувати українську літературу з погано виданою українською класикою

Треба відстоювати вивчення української літератури в школі й іспит із цього непростого предмета. Українці мають читати обов'язковий мінімум. І не треба ставити у приклад фінів. У фінів інша історія, інший шлях формування нації. Наш шлях був літературним. Українці – літературна нація. Треба тримати марку.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Роксана ХАРЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини