Підхід до шопінгу: "розумний" гардероб
Мало хто знає, що модна індустрія входить в топ-3 із забруднення навколишнього середовища. Нині почали лякати розмови про виробництво бавовни і те, наскільки нелюдяні умови виробництва одягу в країнах Азії. Популярні мас-маркет бренди займають 50% всього виробництва одягу в світі, тому їх можна вважати головними шкідниками.
Читайте також: Конс'юмеризм: раціональне споживання ресурсів – не ціль, а реальність
Всюдисущі fast-fashion компанії важко обійти стороною і не купити зайвого. Я пройшла весь шлях консюмеризму: у 20 років була першою в магазині fast-fashion, тому що це стильно і дешево. Коли з'явилося більше грошей – пішла в преміальні магазини. Я стала жертвою шопінгу: мала три пари однакових джинсів, спідниць з однаковою посадкою, десять футболок, з яких носила тільки дві. Переломний момент настав тоді, коли я стала персональним стилістом. Побачивши гардероби своїх клієнтів, зрозуміла, що це катастрофа і що з цим потрібно боротися системно.
Ми не повинні стати прихильниками анти-моди і думати, що все погано. Ми повинні прийняти цю проблему і акумулятивно вирішувати її, починаючи з себе. Для того, щоб створити "розумний" гардероб, потрібен час, гроші і знання трендів, як правильно одягнутися.
Як спростити шопінг
Спочатку потрібно зрозуміти та розібрати власний гардероб. Далі зібрати капсульний – "розумний" – гардероб. У цьому випадку все має бути функціональним і поєднуватися між собою. Не важливо, де ви купили одяг, головне, що ви відповідально підійшли до свого вибору.
Три критерії "розумного" гардеробу:
1. Функціональність
Мода диктує і нав'язує тренд сезонних змін. Це означає, що прийшла осінь – ми відкрили осінню шафу, а літню закрили. Я категорично проти такого підходу. Моя ідея в тому, щоб речі перекочовували з сезону в сезон. Тоді ви продовжуєте їм життя.
2. Категорійність
У "розумному" гардеробі має бути три низи, верхів – в два рази більше, два абсолютно різні варіанти верхнього одягу і хоча б дві сукні. Якщо ви не носите спідниці, а у вас вона лежить, то на цьому етапі її потрібно позбутися. Ви повинні визначити категорію тих речей, яких не вистачає. І коли підете за речами, яких бракує, просто пам'ятайте, що не слід купувати десяту футболку. Один з моментів усвідомленого споживання – не купувати одне й те саме. Навіть, якщо вам личать джинси з високою посадкою, спробуйте широкі джинси або брюки зі стрілкою, вони універсальні. І не забувайте: на виготовлення пари джинсів витрачається шість літрів води.
Читайте також: Сonsumer-friendly: теперь в Макдональдс можно приходить со своей чашкой
3. Кольорова палітра
Абсолютно всі кольори між собою поєднуються. І що незвичніше поєднання – то крутіше і помітніше ви можете виглядати. Але є одне але – глибина кольору. Глибина кольору – це кількість білого і чорного, що переважає. Чим більший контраст між речами, тим прикольніше вони виглядають. Якщо у вас буде білий топ і чорний низ – знайте, вас точно помітять, тому що є сильний контраст. Важливо визначитися, що вам більше личить – теплі чи холодні відтінки. Коли у вашому образі присутні одразу і ті, і ті, це створює дисбаланс.
Ніколи не купуйте речі, які не приносять задоволення. Навчіться радіти базовим покупкам. Вірю, що ми станемо небайдужими до еко-середовища й до себе в першу чергу, переглянемо свій гардероб і будемо усвідомленими споживачами.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки