Конс'юмеризм: раціональне споживання ресурсів – не ціль, а реальність
Ми часто чуємо про різні види забруднення і те, що раціональне споживання ресурсів – не ціль, а реальність, до якої кожен має прийти. Але навіть озброївшись найблагороднішою метою, врятувати планету не так просто, якщо не знаєш, з чого почати.
Кожного року модна індустрія пришвидшує темпи зростання. З 2000 року галузь збільшилася вдвічі, а споживач став купувати на 60% більше одягу. При цьому, носить його у два рази коротший термін. Так, у 2015 році покупці придбали одягу на 62 мільйони тонн. Очікується, що у 2030 році ця цифра сягне 102 мільйонів тонн. Для його виробництва потрібно буде на 35% більше землі та на 50% більше води, як зазначають у Vice.
Читайте також: Як живе чоловік, у якого лише 50 речей. ФОТО, ВІДЕО
У 2016 році експерти, що оцінили вартість світової індустрії моди у три трільйони доларів, що складало 2% від світового валового продукту. Очікується, що рівень доходу галузі зросте на 11% до 2022 року.
Одна з причин зростання обсягів виробництва – це перехід на модель fast fashion, тобто, швидкої масової моди. Модель працює наступний чином: великі мас-маркет бренди швидко копіюють головні тренди зі світових показів, та реалізують їх за низькою ціною. Таким чином, покупець отримує дешевий модний одяг раніше, ніж він з’явиться у оригінальних фешн-брендів. Люди звикають до частої зміни трендів та асортименту у магазинах, що стимулює до постійного шопінгу.
Все більше фахівців з різних галузей зазначають, що сучасна індустрія моди має серйозні недоліки: від недотримання умов праці до перевикористання та забруднення природних ресурсів. Наприклад, текстильна індустрія, що є частиною модної галузі, продукує більше вуглекислого газу ніж авіа та судно перевезння разом.
У 2015 році модна індустрія використала 98 мільйонів тонн нафти. За прогнозами у 2050 році цифра сягне 300 мільйонів тонн. А нафта – невідновлюваний ресурс.
Наслідки сучасної моделі виробництва одягу для природи.
Проте, існують більш екологічно безпечні підходити до створення одягу. Крім того, доступні в домашніх умовах.
Читайте також: Як врятувати планету: 15 простих речей, які може робити кожен
Яся Хоменко – одна із перших почала працювати з апсайклінгом (це процес перетворення старих, непотрібних речей у щось якісно нове) в Україні і довела, що з цією технікою можна створювати незвичайні дизайнерські речі. Дизайнерка переробляє старі сорочки, додаючи на них принти-ілюстрації та шукає межу між модою і чистим мистецтвом.
"Для мене головна проблема – це глобальне споживання. Я вірю, що людина має вмикати мозок перед тим, як робити покупку. Запитати себе: для чого я це роблю? Я купую цей одяг тому, що побачили в Instagram Кім Кардашьян у чомусь схожому? Для мене головне, аби у людей сформувалася правильна споживацька свідомість. Я адепт того, що кожен має бути свідомим. Розуміти, що і куди він викидає, не смітити на вулиці. Мені подобається цей експеримент з екологією свідомості", – пише Яся.
А що ви робите для збереження планети?
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки