У США визнали, що Трампів діалог із Путіним зазнав невдачі
"Вони не сприяють в Україні, в Сирії ...Тепер щодо спроб протидії зловмисним діям Росії в усьому світі. Президент намагався налагодити стосунки та змінити ситуацію, але нам це не вдалося, принаймні – поки", – такими словами державний секретар США Майк Помпео схарактеризував російсько-американські відносини в телевізійному інтерв'ю напередодні відкриття сесії Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку.
Варто звернути особливу увагу на тло цього інтерв'ю. На донецькому напрямку Москва пішла не тільки на фактичне блокування дипломатичних зусиль американського посередника Курта Волкера, але й на підрив Мінських угод. Рішення провести "вибори" керівників маріонеткових адміністрацій в окупованих районах – чудовий тому доказ.
Навіть окупований Крим стає територією нестабільності та приводом для нових агресивних дій – згадаймо провокаційну поведінку Росії в акваторії Азовського моря.
Читайте також: Росія загрожує всім, тож і шлях до безпеки – спільний
Але найскладніша ситуація складається на Близькому Сході – в регіоні, який є пріоритетним не просто для адміністрації Трампа, а й особисто для самого президента, який не раз говорив про своє прагнення гарантувати безпеку Ізраїля. Після загибелі російського літака в Сирії російське Міністерство оборони звинуватило в катастрофі ізраїльські ВПС.
Візит до Москви ізраїльської делегації на чолі з командувачем ВПС генералом Амікамом Норкіним нічого в цих оцінках не змінив. Ізраїльтяни надали вичерпні результати розслідування, яке довело, що їхня авіація не має ніякого стосунку до знищення російського літака сирійською ППО. У відповідь Міністерство оборони Росії повторило свої звинувачення на адресу Ізраїля й попередило про можливі наслідки. І це небажання Москви визнавати очевидне видається всього лише приводом для обмеження дій ізраїльських ВПС у небі над Сирією.
Путін заманив ізраїльського прем'єра Беньяміна Нетаньяху до пастки. Вся спільна координація дій у Сирії була потрібна Москві для контролю над ізраїльськими спробами обмежити зростання впливу союзників Кремля – Ірану й "Хезболли". Тепер, після загибелі російського літака, пастка закрилася – й Москва може просто не давати ізраїльтянам заважати створенню інфраструктури, яка здатна в майбутньому використовуватися для знищення єврейської держави.
Читайте також: Трамп дав сигнал: будувати "Північний потік-2" можна – Портников
Власне, це знищення було вічною метою Радянського Союзу. І вважати, що цілі путінської Росії, цього союзника Тегерана й радикальних терористичних угруповань, сильно відрізняються – велика наївність.
Фокус у тому, що в пастці разом із Нетаньяху виявився і Трамп. Коли Путін обманював його щодо України, американський президент міг заплющувати на це очі. Україна – явно не його політичний пріоритет. Але тепер надійшла черга до Ізраїля. Не дати Іранові й іншим недоброзичливцям єврейської держави створити в Сирії умови для нападу на Ізраїль – куди важливіше завдання, ніж символічне визнання Єрусалима столицею Ізраїлю. Тому що якщо вороги знищать Ізраїль, не буде великого значення, яке місто в США вважають його столицею.
Трампові доведеться визнати або те, що він помилився у своєму прагненні налагодити "діалог" із Путіним, або те, що його підтримка Ізраїля була гарною позою для отримання голосів єврейських виборців США. Ізраїльські медіа вже звернули увагу, що тоді, коли на адресу єврейської держави лунають несправедливі звинувачення з Москви, "найбільш єврейський президент США" просто мовчить.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки