MENU

Українцям успішно навіюють хворобливе бачення реальності – психолог

4523 0

За допомогою пропаганди українцям постійно нав’язують картину реальності, яка не відповідає їх суб’єктивним відчуттям.  Про це в ексклюзивному коментарі для UAINFO розповіла психолог Лариса Волошина.

"Прямої брехні у пропагандистських текстах не багато. Там здебільшого пересмикування, алогізми, на які психіка людини реагує як на загрозу. Це навіювання марення. Тобто, такий вплив на свідомість, який можна порівняти із психопатією. Це –  хвороба, на яку психіка людини не може не реагувати", – сказала вона.

У всій професійній літературі на дану тематику пишуть про те, що пропаганда структурована як морок.

Читайте також: Експерт: Канали на кшталт "112 Україна" та News One – це психологічна м’ясорубка для журналістів

"Така інформація повинна сприйматись психікою не критично. Тому вона подається у дуже емоційному контексті, щоб людина не могла осмислити те, що вона чує і те, що їй зараз пропонують як істину. Є певне психологічне правило:  людина або думає, або відчуває. Якщо хтось знаходиться у стані стресу чи психологічного шоку, то недарма йому радять щось згадати чи порахувати, тобто включити мозок, щоб емоції не брали гору. Уявляєте собі, що відбувається, коли інформація, яка має бути структурованим фактажем, подається як емоційний контент? Фактично, вона впливає винятково на емоції. Більше того, на дуже афективні та сильні емоції", – розповіла Лариса Волошина.

За її словами, саме через цю агресивну пропаганду суспільство впадає у стани масових психічних явищ.

"Неможливо розпочати будь-яку дискусію з будь-якої теми. Якщо сьогодні спробувати поговорити  про майбутнє країни з людьми на вулиці, то можна почути дуже агресивні точки зору стосовно влади та депутатів. Людина не хоче думати, що вони є лише частиною суспільного дискурсу. Неможливо вивести людину в логічні стани мислення, вона просто агресує", – пояснила Волошина.

Підвищення рівня агресії – це наслідок впливу спеціально структурованої інформації на масову свідомість українських громадян.

"Ми бачили, що такі самі процеси в масовій колективній психіці відбувались в Криму до окупації. Тоді цілком притомні люди на будь-яке питання про іноземні війська та російську окупацію починали агресувати та говорити, що вони особисто або їх друзі бачили "потяги з бандерівцями". Ця істерія нагніталася за допомогою пропагандистської інформації. А потім ми бачили, як вона самовідтворювалась у свідомості мас", – розповіла психолог.

Читайте також: Чому телеканали "NewsOne" та "112" спокійно транслюють ворожу пропаганду? – лейтенант ЗСУ

За словами Лариси Волошиної, передвиборчий період є черговою загрозою для суспільства.

"Перевиборчий етап сам по собі є емоційно нестабільним. Він передбачає маніпуляції, пропаганду та гасла. Суспільство стає вразливим до того, що будь-яка зовнішня чи внутрішня сила може просто хитнути його до певних дій. Особливо на тлі чотирьохрічної, а в деяких регіонах багатодесятилітньої, пропаганди ненависті, нехтування державою як запорукою  прав і свобод громадян, нехтування власним добробутом і власними інтересами задля інтересів якоїсь далекої імперії або померлої радянської країни. Ми можемо отримати вибух у суспільстві", – уточнила психолог.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини