MENU

Сексуалізація дітей: що не так з презентацією колекції нижньої білизни? ФОТО

2695 0

Одеська дизайнерка презентувала колекцію нижньої білизни для дітей, котра з часом буквально розлетілася мережею: користувачі звинуватили авторів у сексуальному підтексті та назвали фото надто відвертими. На фотосесію, яка отримала статус скандальної, відреагував навіть уповноважений президента з прав людини. Що не так зі світлинами?

Надзвичайній, хоча й скандальній, популярності в мережі нова колекція білизни має, вочевидь, подякувати допису, який опублікувала журналістка Аліна Сугоняко, адже саме він розлетівся з негативними коментарями сторінками сотень користувачів. У самому тексті авторка допису закликала усіх, хто побачить подібні світлини чи реклами, звертатися до правоохоронних органів. Адже це, на думку журналістки, – сексуалізація дитини в чистому вигляді.

Читайте також: Почему в Украине так популярна реклама с сексуальным подтекстом

Про скандальні фото вже написали чимало текстів, і навіть зняли телевізійні сюжети, тож і не дивно, що на цю ситуацію відреагував уповноважений президента з прав дитини. На переконання Миколи Кулеби, це не реклама дитячого одягу, а злочин, вчинений проти дітей за згодою чи бажанням їхніх же батьків. Кулеба наголошує: на перший погляд фото більше підходять для реклами борделю, ніж дитячої білизни. Він не дивується діям фотографа, але не розуміє позицію батьків, та те, чи розуміють вони наслідки подібних фотосесій.

Власне, імовірні наслідки уповноважений із прав дитини оприлюднив у тому ж дописі. За його словами, це й ризик перетворити дітей на жертв булінгу, й імовірність потрапляння світлин на сайти з порно, рання сексуалізація дітей, привернення уваги педофілів тощо. Кулеба вважає: за даним фактом має бути відкрито кримінальне провадження, а винні мають бути покарані. Отакі ось фотосесії.

Утім, реакція користувачів мережі мало чим відрізняється від реакції Миколи Кулеби. До прикладу, книжкова редакторка Юлія Оскольська написала, що картинка насправді зроблена доволі професійно: враховані всі деталі та нюанси теми; авторка роботи вивчила все: від вигляду будуару до хворобливого рум’янцю на випущених локонах. Ба більше: дітям дали в руки півонії, що начебто є символом дозрілої жіночності та запрошенням до шлюбу. Отак, іноді, як на мене, краще не вміти вбачати в чомусь символізм та ті символи сприймати, бо може вийти по-різному.

Тетяна Мокріді, дружина українського політика та дипломата Романа Безсмертного, відреагувала на світлини з рекламою дитячої білизни так само негативно, поцікавившись, "що в голові в дизайнера та батьків". Це, загалом, короткий зміст усіх тих десятків чи сотень коментарів до фотосесії – особливої аналітичності чи ґрунтовної критики більшість із них не містить.

А ось журналістка Катерина Пешко спробувала знайти хоча б якийсь "вихід" для авторів фотосесії: скликати прес-конференцію, ще раз продемонструвати фото та зізнатися, що проект був створений не для тижня моди чи продажів білизни, а для привернення уваги до проблем педофілії чи сексуалізації дітей. Хм. Якби це було зроблено саме так, хтось би отримав нагороду за найбільш рішучу соціальну рекламу в Україні. Але реальність живе не у Фейсбуці – що поробиш.

Читайте также: 7 опасных фраз, которые нельзя говорить своему ребенку

Ну й наостанок, допис від блогера Віталія Грінчука, котрий, здається, все ж проговорив головний недолік всієї фотосесії, якщо оминути питання сексуалізації. Отак, любчики, бережіть себе та свої рекламні компанії.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Степан КОЗА, для Opinion


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини