Три підходи для вирішення транспортних проблем Києва
Нещодавно почав діяти закон, який значно спрощує покарання водіїв неправильно припаркованих авто. Однак попри це революції гідності на дорогах Києва не сталося. Чому? І що з цим робити?
Будь-які правила мають слугувати людям, робити їхнє життя кращім. Заборони заради заборон – це совковий пережиток. Тому я хочу зосередитися на пошуку рішень, які відповідатимуть інтересам переважної більшості киян, зокрема і власників авто.
Досвід розвинених міст
Читайте також: Американський дорожній стандарт, від якого далека Україна
Багато років експериментів довели, що екстенсивний шлях розвитку транспортної інфраструктури не дає бажаного результату. Якщо лише збільшувати кількість парковок, розв’язок, мостів чи площу доріг – результат завжди тимчасовий. Настає та мить, коли на дорозі збільшується кількість авто, тож ми повертаємось в ті самі затори, з яких розпочинали. Додатковим фактором є і те, що збудувати 24-поверховий бізнес-центр у середмісті Києва можна (за поточних реалій), а площа доріг – величина більш-менш стала. Тому, якщо не хочемо проживати своє життя в заторах, ми повинні мати інші рішення, крім розвитку дорожньої інфраструктури.
Які рішення?
Є два принципові підходи. Перший – метод батога. Місто встановлює драконівську вартість паркування в центральній частині, жорстко карає порушників. Штрафи, евакуатори, платний в’їзд у середмістя. Одним словом – нульова толерантність до авто.
Можливо, за 7-10 років такий метод спрацює. Бізнес почне потроху перебиратися з центру. Звісно, що не весь, адже збудовані бізнес-центри нікуди не дінуться. Однак такий підхід має кілька недоліків. По-перше, він дасть результат за роки. По-друге, це постійний конфлікт із власниками авто. І нарешті ніхто не гарантує, що, перенаправивши транспортні потоки з центру, ми не отримаємо інші неочікувані проблеми. Наприклад, перевантаження метро, адже концентрації різних гілок і станцій у пішохідній доступності в тих місцях, куди переїде роботодавець, уже не буде.
Читайте також: Коли чекати нових штрафів за ігнорування ременів безпеки та мотошоломів
Другий варіант – створення альтернативи. Звісно, що власний автомобіль має багато переваг перед громадським транспортом. Головна з них – це наявність особистого простору. Однак має і недоліки. Ви не можете читати, писати есемески, врешті, після роботи водій не має прав випите кілька келихів пива з колегами. Та й після важкого дня не завжди хочеться сидіти за кермом, іноді кортить просто розслабитись. Іншою перевагою громадського транспорту може бути швидкість. І не лише метро в годину пік. Поточний стан громадського транспорту в Києві – це суцільний біль. Однак є достатньо рішень, які без великих витрат міського бюджету зроблять громадський транспорт швидшим і кращим. Зокрема, є розроблений проект рекомендацій Світового банку, який просто потрібно імплементувати.
Очевидно, що найефективнішим буде поєднання всіх трьох підходів. Перехоплення парковок у пішохідній доступності від габів громадського транспорту зменшить кількість машин із передмістя чи спальних районів, швидка та зручна альтернатива у вигляді громадського транспорту зменшить кількість авто на дорозі, а отже, зменшить заторита збільшить кількість вільних місць. А водії мають навчитися поважати правила паркування, смуги громадського транспорту і тротуари для пішоходів.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки