MENU

Моральний подвиг Олега Сенцова мав би струсонути українське суспільство. На жаль, цього не сталося

961 2

Моральний подвиг Олега Сенцова мав би струсонути українське суспільство. На жаль, цього не сталося. Ми занадто байдужі, аби усвідомити, що ця людина робить для України.

Залежно від того, де поставити кому, змінюється значення.

Олег Сенцов припинив голодування. Як заявив його адвокат, інакше лікарі в місцевій лікарні пообіцяли зробити з нього “овоча”. Загрози радянської психіатрії не зникли в сучасній Росії.

Український кінорежисер готовий був померти в обмін на те, що Путін випустить на волю всіх українських політв’язнів, яких незаконно утримують у російських в’язницях. Спрацювала легенда про те, що Горбачов так вчинив після голодування дисидента Марченка. Але Путін – не Горбачов. З гопником із підворітні, яким був, є і залишається Путін, не можна грати за правилами. Він з усіх супротивників хоче зробити “овоча”. Сенцов визначально був приречений на програш, але морально він переграв ницого Путіна.

Читайте також: Почему Сенцов победил Путина

Лікарі знають, що вийти з голодування набагато важче, ніж увійти в нього. А якщо врахувати, що у Сенцова важливі органи зазнали патологічних змін, то зробити це буде вкрай важко. Але путінські ескулапи зроблять усе можливе й неможливе, щоби Сенцов жив. Наступний етап у тортурах щодо нього – зламати Олега морально.

Звільнення українських політв’язнів з лабет Кремля залишається актуальним. Усі розуміють, що все залежить від політичної волі Путіна. А її нема і не буде. Взамін він хоче поступок від України у розв’язанні проблеми Донбасу. Фактично мова йде не про компроміс, а про капітуляцію з нашого боку. Поки Порошенко залишається президентом, про це не може бути й мови. Та й українські політв’язні навіть під загрозою смерті не погодились би на такий розвиток подій.

Путін сподівається на те, що наступного року до влади в Україні прийдуть проросійський президент і проросійська Верховна Рада. Ми сподіваємося на те, що влада Путіна недовговічна, а сама Росія розпадеться. Проте в історії свої закони. Вони не співпадають з нашими бажаннями. Навряд чи скоро збудуться взаємні сподівання. Тому слід діяти в режимі реального часу.

Звільнити Олега Сенцова може лише світова спільнота. Зрештою, як і інших українських політв’язнів. Але в умовах гібридної війни Кремлю вдалося розколоти світових лідерів. Відсутність єдності у їхньому ставленні до російсько-української війни  може призвести до непередбачуваних наслідків не лише для нас, але насамперед для них.

Читайте також: Кремлевский пробный шар обмена Сенцова на российских преступников

З іншого боку, нам швидше треба розв’язувати проблеми з подоланням корупції та ліквідації олігархічної системи керівництва Україною. Це зсередини підриває наші сили, а Путін не рахується зі слабкими.

Моральний подвиг Олега Сенцова мав би струсонути українське суспільство. На жаль, цього не сталося. Ми занадто байдужі, аби усвідомити, що ця людина робить для України.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Анатолий ВЛАСЮК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини