MENU

Семимісячне мовчання може коштувати Google мільярди доларів

2530 0

Google закриває соціальну мережу Google+, яка лежала мертвим вантажем уже багато років. Компанія у своєму офіційному релізі пояснила закриття низькою популярності Google+ серед користувачів – 90% сеансів становлять менше п'яти секунд.

У компанії також поскаржились на значні складнощі для розробки й підтримки Google+ на тому рівні, який очікують користувачі. "Беручи до уваги ці складнощі, а також з урахуванням низької активності користувачів ми прийняли рішення закрити призначену для користувача версію Google+", – йдеться в повідомленні компанії.

Але чи дійсно через це Google закриває свою соціальну мережу?

Повідомлення про закриття Google+ з'явилося в блозі компанії Google всього через годину після появи розслідування Wall Street Journal, у якому йшлося про те, що з 2015-го по березень 2018 року сторонні додатки могли отримувати доступ до персональних даних користувачів без їхньої згоди. Мова йде про сотні тисяч користувачів.

Схема витоку була дуже схожою до ситуації збору даних користувачів Facebook, які згодом потрапили до Cambridge Analytica. Сторонні додатки отримували доступ до прихованих особистих даних користувачів, які є друзями людини, щоавторизувалась у додатку.

Читайте також: Соцмережу Google+ закривають через масовий витік даних

Зважаючи на те, що баґ у Google виявили саме в березні 2018 року під час спеціального внутрішнього дослідження, можна припустити, що це могло бути пов'язано зі скандалом навколо Cambridge Analytica, який якраз увійшов в активну фазу саме в березні. Очевидно, що великі ІТ-компанії почали перевіряти, чи немає в них схожих проблем. І Google знайшов проблему в себе, але що найгірше – не повідомив про це користувачів.

Наприклад, європейські регуляції щодо захисту персональних даних (GDPR) зобов'язують компанії повідомляти користувачів про витоки персональних даних протягом 72 годин після виявлення інциденту. Google повідомив лише на сьомий місяць у своєму блозі, де розповів про закриття Google+ і про факт проблеми з доступом до приватних даних. Правда, GDPR почав діяти в Європі лише у травні (чотири місяці тому). Та це не скасовує проблем компанії з регулювальними органами ЄС. Штраф може скласти 2% від річного доходу. Тобто близько $2-3 млрд.

Наразі незрозумілі розміри витоку даних. За інформацією WSJ, Google зберігала обмежену кількість лоґів (записів про активність), і через це зараз важко оцінити кількість користувачів, які могли постраждати за три роки існування діри в безпеці. Хоча сама компанія заявила про півмільйона потенційних жертв. Окрім того, Google має обмежені права щодо проведення аудиту сторонніх розробників.

Наразі компанія, за інформацією WSJ, не проводила зустрічі з жодним із розробників, які могли отримати доступ до приватних даних через діру.

То що ж із приводу закриття Google+? Як такі дві різні новини – глобальна проблема з витоком даних і закриття соцмережі потрапили в один реліз у блозі компанії? І чому це сталося всього через годину після оприлюднення журналістського розслідування про те, що Google сім місяців тому вирішив приховати цю інформацію?

Читайте також: Гібридна протидія фейкам і маніпуляціям

Ймовірно, що закриттям своєї соцмережі компанія намагається перебити або хоча б зменшити інформаційну хвилю, яка виникне внаслідок публічного оприлюднення даних про діру.

Із комунікаційної позиції Google прийняв правильне рішення.

Правда, розслідування з боку регулювальних органів (насамперед США та ЄС) і різноманітних судових позовів компанії вже точно не уникнути.

Причому ситуація в Google може бути навіть гіршою, ніж те, що було у Facebook протягом березня-червня 2018 року. Адже Google протягом семи місяців мовчав. І причину цього мовчання важко виправдати.

Наслідки цього скандалу точно вдарять по всій галузі і посилять тиск з боку урядів багатьох країн щодо контролю персональних даних і використання їх ІТ-гігантами.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Максим САВАНЕВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини