Усе, що ви хочете чути. Як постправда ізолює нас одне від одного
Постправда – це те, що ми хочемо чути, а не те, що є. Вона наслідок надміру інформації та надміру каналів її донесення
Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Володимир В'ятрович, повідомляє UAINFO.
Людина здатна переосмислити лише певний обсяг інформації, тому збільшення її кількості означає зростання рівня непереосмисленої, непроаналізованої, такої, що сприймається не розумом.
Читайте також: Журналіст показав, чим закінчується гра в теленаперстки на проросійських каналах
Невелика кількість каналів донесення інформації спричиняла боротьбу кожного з них за якнайбільшу аудиторію. Кожен намагався подавати інформацію збалансовано, аби задовільнити якомога більшу аудиторію з дуже різними уявленнями про світ.
Збільшення кількості каналів донесення інформації після появи інтернету зробило ідею всеохопності, а відтак й об’єктивності нереальною та непотрібною. Простіше боротися не за всю аудиторію, а за свій сегмент, головним завданням стало знайти й утримати його. А отже – задовольнити тією інформацією, яку він готовий і хоче сприймати, казати йому саме те, що він хоче чути.
Читайте також: Без соцмереж не було б і штурму Капітолію. Ігнорувати цей виклик і далі не можна
Спочатку так завойовували собі прихильників спеціалізовані сайти, зокрема ті, які "викривали" теорії змов. Потім за алгоритмом "все, що ви хочете чути" було створено соціальні мережі.
Тепер за цим принципом працюють навіть канали новин, тому вони розповідають про події, які відбулися ніби на різних планетах. Мешканці кожної з них не знають і не хочуть знати про тих, що мешкають на інших. Навіть попри те, що насправді вони із сусідньої квартири, або й живуть разом.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки