MENU

До України йде небезпечний штам грипу: як вберегтися

6484 1

Вчора відбулася прес-конференція з приводу підготовки до грипу, який ось-ось має прийти в Україну. Основні питання стосувалися вакцинації і харчування.

Вакцинація

Дуже цікаво виступила Алла Мироненко, лікар-епідеміолог. Ось що вона сказала. Ризик підхопити вірус буде найбільшим з кінця жовтня-початку листопада до травня 2019. В цьому році, на відміну від минулого та позаминулого, захворюваність буде значно вищою, тому що для вірусів грипу характерна циклічність.

Очікується прихід грипів з назвами Мічіган, Сингапур і Колорадо. Найбільш активним та небезпечним є Сингапур. Небезпечний тим, що дає багато ускладнень на систему органів дихання. В групі ризику: діти, вагітні, люди з цукровим діабетом 2 типу, ожирінням, бронхіальною астмою, гіпертонічною хворобою, а, особливо, люди похилого віку. Саме для них цей вірус вкрай небезпечний, особливо штам H3N2, оскільки ускладнення стосуватимуться всієї системи органів дихання: синусити, отити, і запалення легенів. На жаль, цей штам дає і досить високий ризик летальності.

Що робити?

Робити щеплення, не відкладаючи, оскільки імунітет до цих вірусів формуватиметься 10-14 днів. Дуже вразливими є старші люди.

Маски не є профілактикою. Це лише ситуативні заходи безпеки, хоча також мають бути.

Мазі в ніс, противірусні таблетки не є ефективними, оскільки штими вірусу щороку різні, якщо Ви в минулому році вакцинувалось, імунітету до нового штаму немає.

Найбільш ефективними та безпечними є вакцини проти грипу . Вартість вакцини (приблизно 200 грн) неспіврозмірна із лікуванням ускладнень (понад 1000$).

Важливо, щоб перед вакцинацією оглянув лікар і зробили її у медичному закладі.

Харчування

Збалансоване по всім нутрієнтам харчування, а саме:

Овочі. Мають становити переважаючу більшість раціону: свіжі, варені та трохи -- квашені. Овочі це клітковина, яка необхідна для активної життєдіяльності корисної мікрофлори (кишечний імунітет).

Зелені листові овочі. Активують систему кишечних імунних клітин, тому щодня на початку їжі пожуйте щось зелене (салат, шпинат, листя петрушки і тп).

Білок. Будівельні блоки для утворення імунних клітин та їх високої активності. Яйця, кисломолочні продукти, нежирне м'ясо, риба, гриби та бобові.

Читайте також: Правильная осанка как средство омоложения

Жири. Лише натуральні та такі, які мають протизапальні властивості: горіхи (насмажені), насіння льону, оливкова олія, сметана в страви. А також жирна морська риба, джерело протизапальних омега-3 жирів.

Каші. Всякі, особливо гречка та вівсянка, бо в них багато магнію, розчинних та нерозчинних волокон та вони забезпечують енергією організм, що важливо у холодну пору роки.

Особливо велике значення мають продукти із вмістом вітамінів С, Е, А, Д, та мікроелементів цинку і селену.

Вітамін С: настій шипшини, обліпиха, петрушка, капуста свіжа та квашена. Необхідний для збереження активності імунних клітин.

Ягоди. Відтепер сезон морожених ягід (смородина, чорноплідна горобина, чорниці, малина і тд).

Вітамін Е: олія проростків пшениці.

Вітамін А найкраще отримувати з каротиноїдів (всі плоди оранжевого та жовтого відтінків), тому що з них утворюється вітамін А. Зодня терту свіжу моркву або пюре з вареної моркви та печеного гарбуза з додаванням ложки вершків або оливкової олії.

Вітамін Д можемо отримати двома шляхами: щодня підставляти обличчя та руки під сонячні промені (достатньо 15 хвилин в день), та вживання продуктів, які його містять: печінка тріски, жирна риба.

Супи

Для нашого клімату якісно зварені теплі супи (нежирні, незасмажені, можливо – на неміцному бульйоні, з додаванням різних овочів та зелені є дуже хорошою підтримкою здоров‘я восени.

В них багато калію, клітковини та глутаміну, який живить кишечний епітелій;

не містить грубої клітковини та зігріває, тому при нагоді вживайте.

Читайте також: Прочь, хандра: какие продукты помогут справиться с осенней депрессией

Можливий додатковий прийом якісних полівітамінних препаратів, омега-3 жирів та вітаміну Д. Але в основі має бути здорове харчування.

Що послаблює імунінет

Солодощі: солодкі води, цукерки, кондитерські вироби, фруктові соки із пакетів. Але особливо шкідливою є суміш цукру та жирів, особливо, транс-жирів: вафлі, печива з кремовими прошарками, круасани та рулети тривалого зберігання.

Смажена їжа та ковбасно-сосисочні вироби.

Спосіб життя

Багато і правильно спати. 7-9 годин, в темряві, або в масці на очах. Лягайте не пізніше 23.00.

Бути фізично активним, особливо – на свіжому повітрі.

Які вакцинації рекомендовано

Будь-яка доступна вакцина в Україні підходить.

Зараз вже є Пд-Корейська ДжиСіФлю від трьох вірусів грипу, і має з'явитися ще французька Ваксігрип-тетра від чотирьох вірусів грипу.

P.S. Три роки тому, якраз в найбільший спалах епідемії грипу, моя 77-річна мама мала двосторонню пневмонію, ледве викарабкалися. Тому свою маму я обов'язково вакциную.

Зробіть все, щоб осінь, зима та весна залишили в нас найкращі спогади, без грипу.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Оксана СКИТАЛІНСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини