Юрист: Російський слід – це для влади найзручніше пояснення всього поганого, що відбувається в Україні
Зрозуміло, що коли в країні війна, то у список версій будь-якого злочину можна і часом потрібно додавати "російський слід". Росія, дійсно, є вигодонабувачем безладу, дестабілізації і всіх негараздів в Україні.
Але з іншого боку, це найзручніше для влади пояснення всього поганого, що відбувається в Україні і насамперед гучних злочинів.
Як звичайній людині відділити правду від неправди у цій ситуації? Самому збирати інформацію та аналізувати. Це не гарантує, що ви дізнаєтесь правду, бо інформація може бути засекреченою, але ви точно відчуєте – обманюють вас чи ні.
Читайте також: Бутусов: Взрывы боеприпасов в Ичне – это скорее всего очередная диверсия РФ
За роки незалежності в нас відбулось 13 вибухів та пожеж на складах зброї.
5 вибухів до війни і вже 7 за часів війни.
Причиною довоєнних вибухів і пожеж було визнано службову недбалість, є засуджені.
А тепер по вибухах на військових складах часів війни
Публічна позиція представників влади різниться щодо юридичної оцінки цих вибухів.
Скажімо, по вибухах в Балаклії 2017 були такі заяви:
– Міністр оборони основною версією назвав теракт
– Головний військовий прокурор припустив, що могла бути диверсія
– Міністр МВС назвав вибух актом агресії Росії.
Але чи завершилось слідство реальними вироками і покараннями історія замовчує. Власне, як по більшості вибухів часів війни. З відкритих джерел нам відомо, що українські військові, яких вдалось притягнути до відповідальності, понесли її за недбале ставлення до військової служби, за службову недбалість і по Калинівці є заяви генпрокурора про порушення правил пожежної безпеки.
А де ж підозрювані по диверсії, теракту, агресії? Де притягнуті до відповідальності агенти Кремля? Добре, нехай без прізвищ, але картину злочину бодай одного вибуху на військовому складі з 2014 суспільству ж могли оприлюднити, слідство ж щось таки встановило. Чи ні?
Читайте також: Расследование взрывов боеприпасов в Ичне спустят на тормозах – Небоженко
І головний висновок. Можна скільки завгодно критикувати стан економіки, охорони здоров'я, освіти, ЖКГ, але армію за роки війни вдалось створити. В стані очевидної високої ймовірності знищення саме військових складів якось абсурдно виглядає неспроможність їх захистити від диверсій. Рубежі на сході захищаємо, а склади на контрольованій території, виявляється, – ні.
Якщо це "російський слід", то це лякаюча професійна неспроможність відомств, які повинні забезпечувати безпеку військових складів. І це, справді, страшно.
Якщо ж слід вітчизняний, то в є один плюс – від зовнішньої загрози склади все ж таки захищають. Просто за 13 випадків вибухів і пожеж відпрацювали якусь дієву схему. Бо 13 випадків – це вже система, а не випадкове службове недбальство.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки