MENU

Як команда Президента в особі пана Уколова намагається "малювати" "зростання" рейтингів свого шефа

7184 7

У своєму блозі на сайті "Українська правда" від 14 вересня 2018 року під промовистим заголовком "Катастрофічне падіння рейтингів" співробітник АП пан Уколов, який чомусь позиціонує себе як "незалежний політолог", з гордістю інформує громадськість про нібито небувале зростання рейтингу чинного Президента та, відповідно, падіння електоральної підтримки його конкурентів, зокрема, Юлії Тимошенко та Анатолія Гриценка (https://blogs.pravda.com.ua/authors/ukolov/5b9bdb2370680/).

Мабуть лише за випадковим збігом обставин, цей допис згодом масово підхопила регіональна преса, аби донести потрібний АП "висновок" до масового читача, супроводжуючи його для наглядності діаграмою:

І що ж ми в ній бачимо? Приємні для президентської команди цифри, взяті до речі з реальних досліджень громадської думки авторитетних соціологічних центрів, які показують скорочення відставання Петра Порошенка від фаворита президентської гонки Юлії Тимошенко та переміщення його на другу сходинку у електоральних рейтингах.

Начебто все переконливо, але є одне велике "але"…  Перед нами примітивна підтасовка даних, розрахована на те, що абсолютна більшість людей не до кінця розбирається в тонкощах соціологічних досліджень.

Отже, що ми маємо. А маємо те, що пан Уколов змішав в одну купу абсолютно неспівставні цифри…

Насамперед, в середовищі соціологів для того, щоб показати коректну динаміку не прийнято брати для порівняння результати різних соціологічних структур. В даному випадку йдеться про літнє дослідження Центру "Соціальний моніторинг" і вересневе, проведене спільно КМІСом, Соцісом і Центром ім. Разумкова.

Але найцікавіше стосується безпосередньо самих порівнювальних відсоткових пунктів…

Як правило, соціологи подають свої рейтинги у трьох розрізах: від усіх опитаних, від тих, хто прийде на вибори та тих, хто прийде на вибори і визначився зі своїми уподобаннями. Це абсолютно різні цифри і можуть для одного і того ж кандидата різнитись навіть на десятки процентів.

Нижче наведено дві таблиці з результатами досліджень, за якими Уколов малював свою діаграму.

Перша – це відсоток підтримки кандидатів у президенти серед тих респондентів, хто готовий брати участь у голосуванні на виборах, з дослідження проведеного КМІСом, Соцісом і Центром ім. Разумкова з 30 серпня по 9 вересня 2018 року.

https://www.kiis.com.ua/?lang=ukr&cat=reports&id=783&page=1&t=3

Друга – президентські рейтинги з дослідження, проведеного Центром "Соціальний моніторинг" 17-27 липня 2018 р. В ній підтримка кандидатів у президенти подається у двох інших розрізах: серед усіх опитаних та серед тих, хто прийде на вибори і визначився за кого голосувати.

Читайте також: Вчіться розбиратися у політиках і тих, хто намагається ними стати

https://smc.org.ua/news/elektoralni-nastroyi-ta-sotsialno-ekonomichni-problemy-naselennya-ukrayiny-lito-2018/

До чого ж додумався пан Уколов?..

Почнемо з лідера всіх президентських рейтингів Юлії Тимошенко.

Для неї у своїй діаграмі він намалював дві цифри. Перша – 20,3%, взята з другої таблиці. Дійсно справжня. Але це відсоток серед тих, хто визначився з вибором. Друга – 12,9%. Теж реальна. З першої таблиці. Але це відсоток лише серед тих, хто прийде на вибори, проте з вибором ще не визначився. Тобто апріорі ця цифра буде меншою за попередню навіть в межах одного й того самого дослідження! От звідки взялось таке "катастрофічне" в Уколова падіння…

Далі ще цікавіше. Стосується "зростання" у Петра Порошенка. Перший пункт – 5,1%, реальні дані з другої таблиці. Але ж це – від усіх опитаних респондентів! Другий – 8,4% теж справжній, з першої таблиці. Та от невдача! Це відсоток тільки від тих, хто прийде на вибори! Тобто, у будь-якому випадку він вищий навіть у тому самому дослідженні!

Читайте також: Політична реклама в Україні вкрай низької якості. Їй не вистачає гостроти та актуальності – політтехнолог

Те ж саме стосується і решти кандидатів. У Анатолія Гриценка з 14,8% від тих, хто прийде і визначився з другої таблиці, "падає" до 7,5% від тих, хто лише готовий прийняти участь у голосуванні, але вибору ще не зробив. У Олега Ляшка і Юрія Бойка, також згаданих у діаграмі, ситуація аналогічна – значення, відповідно, 10,2% проти 5,2% та 12,3% проти 7,1%.

На тлі наведеного маніпулятивного опусу пана Уколова, вельми цинічно, а, швидше комічно, виглядає звинувачення у маніпуляціях на адресу команд конкурентів з його ж вищезазначеного блогу: "Можна ще багато писати про маніпуляції, але насправді це кошмар для виборчих штабів, коли так несподівано стає відомою реальна картина".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Сергій СОРОКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини