MENU

Як Гройсман змусив дітей нудьгувати від застарілих промов

1872 0

Схоже, я знову чогось не розумію.

Я не хочу вдаватись в деталі демонстрації робота Софії, її «штучного інтелекту» – все це поки що виглядає як фокус, який колись демонстрував наш славнозвісний «доктор Пі», як розвага для дітей. Власне це вчора і відбулось в Києві за присутності прем’єр-міністра, та двох-трьох десятків школярів.

Я б цю подію навіть не згадав, якби не натрапив, гортаючи стрічку в фб, саме на промову пана Гройсмана на цьому футуристичному заході. 

Читайте також: Не треба недооцінювати Гройсмана – політолог

І що чую? Чую, що нам пора змінюватись!, бо нам доведеться жити в технологічно новому світі, де Україна має зайняти своє гідне місце. «Вам належить, – каже Гройсман, звертаючись до дітей, – робити свій вклад в розвиток країни, через навчання, креатив, інновації, сумлінну працю, щоб країна….»

І далі все в тому ж дусі: «ви повинні», «держава», «її майбутнє», «її слава», «міць»… Коротше кажучи, зміни в риториці, в мотиваціях, в пріоритетах чиновника звучать так «по-свіжому і сучасно»: «вся ваша жизнь и ратный труд во имя великой родины!» 

Діти ж такі промови в 21-му столітті або зовсім не чують, або ж від них їм так нудно, що вони це навіть не намагаються приховувати. Щодня в школі, з телевізора, з агітаційних бордів на вулиці – вони їх давно не сприймають, бо не це їх мотивує в сучасному світі. 

В сучасному світі людину мотивує її особистий успіх, її особисті досягнення. Інакше ніякого колективного успіху, ніякої величі країни не досягти. 

Читайте також: Блогер: Как только Гройсман начинает трогать экономику – получается социализм

Але ж ні, про це ні слова. То може я все ж таки чогось не розумію?

До яких змін нас знову закликають? Вперед в минуле? У нас держава для людей, чи ще досі люди для держави? Ми дітей виховуємо, щоб вони були успішні і щасливі, чи щоб вони звеличували державу? І якщо це одне й те саме, то може варто так і казати, що ваша освіта – це для вас, для вашого добробуту, для вашого процвітання, і держава буде все робити, щоб допомагати вам в цьому, і разом з вами буде розвиватись і міцнішати? 

Може з цього варто було б розпочати зміни, зі зміни державних пріоритетів, хоча б в мотиваційних зверненнях до дітей? А не змушувати їх нудьгувати від тих застарілих промов, нудьгувати навіть в присутності надновітнього атракціону у вигляді людиноподібного робота Софії.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олександр ГАВРУТЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини