MENU

Богомолець: Не можна знов залишити безкарними винних у пожежі на військових складах

1342 1

Ольга Богомолець

Винних у пожежі на складах озброєння в Ічні має обов’язково бути виявлено та покарано.

Таку думку у своєму блозі на "Українській правді" написала народний депутат, голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець, котра від самого початку перебувала на місці події.

"Першим та найголовнішим завданням моєї поїздки звичайно була боротьба з наслідками трагедії, а саме збереження життя і здоров'я людей, контроль доступу постраждалих до необхідної медичної допомоги, допомога територіальній громаді, психологічна підтримка та доставляння необхідної медичної гуманітарної допомоги постраждалим. Серед цивільного населення поранених та загиблих немає. Однак у будь-якому разі наслідки цієї трагедії ще проявлять себе. Адже подібні випадки серйозно забруднюють довкілля і, як наслідок, можуть спричинити шкоду здоров'ю людей, які проживають на цій території", – констатувала парламентар.

За її словами, ще одна проблема, виявлена під час евакуації, – недосконала система сповіщення населення. Нерозуміння місцевими жителями ситуації викликало паніку, як наслідок люди тепер матимуть психологічні проблеми та розлади, спровоковані інсульти, інфаркти, гіпертонічні кризи.

"Сьогодні запропонована система оповіщення СМС не є дієвою, адже сільське населення старшого віку не має таких засобів комунікації. Якщо ми хочемо збудувати реально сильну державу – у нас мусить існувати незалежна система вуличного оповіщення, тоді люди зможуть отримати сигнал про небезпеку, дізнатись, що мають робити, а що ні, як вони будуть евакуйовані – тоді не буде паніки та зайвих втрат. Влада має запропонувати єдиний державний інструмент комунікації з людьми під час масової небезпеки", – зазначила Ольга Богомолець.

Вона нагадала, що трагедія в Ічні не є поодиноким випадком – подібних пожеж останніми роками було вже шість.

"Це вже шоста, і, на жаль, мабуть, не остання пожежа на складах з боєприпасами за останні роки. Понад рік тому подібна надзвичайна подія трапилася у селі Калинівка Вінницької області – вибухнуло понад 100 тонн боєприпасів. До цього вибухали військові склади під Маріуполем. Більш як 20 тисяч осіб було евакуйовано під час вибухів на військових складах Харківщини. У 2015 році те ж саме коїлось на складах Луганщини, не можна не згадати і пожежу на нафтовому сховищі Київщини", – нагадала народний депутат.

Читайте також: Вибухи на військових складах: як зупинити біг по полю з граблями

Очільниця комітету обурилася тим, що за результатами розслідувань перерахованих випадків досі жодного посадовця покарано не було, і наголосила, що винних в ічнянській трагедії має обов’язково бути покарано.

"За попередні "проколи" – нищення державного стратегічно важливого та коштовного майна, на яке були витрачені сотні мільйонів, а, можливо, й мільярдів коштів платників податків, а також за кошти, які витрачаються потім на ліквідацію наслідків, – ні з одної особи з високих кабінетів погони "не злетіли". Нарікати на виконавців, при тому, що явище вже стало системним – керівництву вже має бути соромно. Проблема в організації роботи, доборі кадрів, професійності та відповідальності", – підкреслила парламентар.

Наостанок вона зазначила: якщо нинішні чиновники не можуть гарантувати безпеку громадянам, то їх треба замінювати.

"Вважаю, що сильна країна повинна гарантувати своїм громадянам безпеку та гідне життя. Якщо це не можуть зробити нинішні чиновники, то їх потрібно змінювати на інших, на професіоналів та патріотів, які у своїх вчинках керуються християнською мораллю", – резюмувала Ольга Богомолець.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ольга БОГОМОЛЕЦЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини