Якби Україна не була окупована більшовиками – ми б зараз не розуміли російської так само як поляки чи німці
Як я навчилась розмовляти російською мовою?
Ніяк.
У сім’ї ми спілкувались українською. У школі – українською. У церкві – українською. Серед друзів та колег українською або англійською. На роботі – здебільшого англійською.
Це норма для української діаспори в Америці. Для більшості українців в Україні таке мовне середовище – фантастика.
Російська мова має такі потужні позиції в Україні не тому, що вона інтуїтивно зрозуміла українцям. А тому, що колись українці були окуповані режимом, який обрав собі російську за офіційну. Це фундаментальний момент, який треба розуміти, щоб не називати запит на відновлення історичної справедливості черговим “мовосрачем”.
Читайте також: Нардеп: Одне з головних завдань мовного закону – зробити українську модною
Якби Україна не була окупована більшовиками – ми б зараз не розуміли російської так само як поляки чи німці. Втім сталось інакше і природа двомовності України – це кривава історія завоювання, репресій, геноцидів, асиміляції та дискримінації.
Говорити про фейки і брехню – як інструмент гібридної війни прийнятно. Говорити про мову як криптографічний захист для перемоги в гібридній війні – розпалювати ворожнечу.
Сміятись з того, що в українській мові так мало слів-відповідників термінам у розвинених мовах на зразок англійської – прийнятно. Відверто говорити, як і чому так склалось історично, – не на часі.
Сміятись з росіян в Європі, коли ті сваряться з офіціантами, які не розуміють російської, – це ок. У той же час у Києві сприймати за грубість чи пихатість прохання перейти на українську - поширена реакція.
Питання української мови також є питанням боротьби з дуже поширеним в Україні комплексом меншовартості. Захист української мови – це питання виключно захисту української мови і сприяння її розвитку. І все. Решта – маніпуляції.
Читайте також: "Саме російська мова несе нам у дзьобі російську ментальність і "рускій мір" – вчителька з Донецька
Законопроект 5670-д дуже допоможе у культурній війні з Росією, що триває століттями, і дасть можливість відновити історичну справедливість.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки