Нардеп розповів, як рятувати українців від ДТП
На липневому саміті Україна-ЄС ми підписали з Європейським інвестиційним банком угоду на 75 млн євро для підвищення безпеки українських доріг, пише у своєму блозі на "Новому часі" нардеп Сергій Євтушок. З одного боку, це гарна новина. З іншого – свідчить про те, що безпека на дорогах стала серйозною проблемою
Масштаби біди
Щодня в Україні на місці ДТП гинуть близько 10 осіб, а ще двоє-троє – у лікарні. Ще 35 тисяч людей щорічно травмуються.
У 2017-му в ДТП загинуло 3432 особи. Щоб усвідомили масштаби біди: за даними ООН, за весь період конфлікту на Донбасі загинуло щонайменше 2725 цивільних.
3432 – за рік на дорогах і 2725 – за чотири роки конфлікту.
Читайте також: У Києві автохам, що порушив ПДР, кидався на активістів із битою. ВІДЕО
За даними Комітету Верховної Ради з питань транспорту, за 26 років незалежності на дорогах України загинуло близько 160 тисяч осіб, понад 5 мільйонів були травмовані. За даними Світового банку, травми та смерті на українських автошляхах спричиняють щорічні збитки у розмірі 5 млрд гривень.
Контроль на дорогах
Така жахлива статистика – результат відсутності в Україні належного контролю на дорогах.
Так, ми створили нову Нацполіцію європейського зразка, але досі не маємо належного контролю на дорозі. Йдеться про низку порушень: перевищення швидкості, керування у стані алкогольного сп’яніння тощо – це все не контролюється. У нас відсутні безпекові засоби на дорогах.
Сумна статистика і щодо водіїв, яких затримали за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. 40% таких порушників суд відпускає на поруки. Це треба змінювати.
Верховна Рада ухвалила за основу законопроект щодо запобігання смертності на дорогах. Він напряму стосується безпеки українців і передбачає посилення покарання для нетверезих водіїв, які збили людину. Нещодавно Рада також ухвалила підняття штрафів за порушення правил користування ременями безпеки й автошоломами майже в 17 разів – із 51 до 850 гривень.
Читайте також: Коли чекати нових штрафів за ігнорування ременів безпеки та мотошоломів
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ефективність ременів безпеки в справі порятунку життів на ДТП становить близько 50%. Відповідно до минулорічного дослідження Кампанії "За безпечні дороги", серед водіїв ременями безпеки користуються 99% французів, 97% чехів, 93% словенів і 83% поляків. Показники України найнижчі серед європейських країн – лише 15%.
Що робити?
Міжнародний досвід свідчить, що одним із найефективніших способів спонукати водіїв та пасажирів користуватись ременями безпеки й мотошоломами є посилення відповідальності за ці порушення. У країнах, де штраф складає значну частину доходу (від 77 до 135 євро), більшість учасників руху не нехтують правилами.
Важливо також займатися інформаційною та просвітницькою кампаніями, які розвінчуватимуть міфи й формуватимуть корисні для здоров’я звички. Законодавчі зміни мають бути системними, а не точковими. Ті ж Нацполіція та судова система – це складники величезної проблеми, які мають працювати відповідально і справедливо.
На мою думку, в умовах війни на Донбасі мати такий високий показник смертності на дорогах неприпустимо. Нам не потрібно втрачати українців, ми повинні забезпечувати їх не лише якісним, а й безпечним життям.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки