MENU

Скажу відверто: МВФ міг би списати Україні частину боргів – економіст

6953 2

Україні потрібні не транші МВФ, а кредити й інвестиції в економічне зростання. Транші МВФ не є кредитами. Вони осідають в золотовалютному резерві НБУ і продаються на валютній біржі, щоб утримати курс гривні. І все, і більш нічого. Жодної іншої ролі транші не грають.

Що впливає на курс? Україна – переважно сировинна держава, у неї негативне сальдо торгового балансу, імпорт домінує над експортом, видатків у бюджеті більше ніж доходів. Усе це зумовлює падіння гривні.

Слід міняти економічну політику, а не марно сподіватись на те, що транші стабілізують гривню.

Доки можна з протягнутою рукою звертатись до МВФ, погоджуючись на його неприйнятні вимоги, зокрема такі, як необгрунтоване підвищення цін на газ, яке перетворило більше половини населення України на субсидіантів, що є загрозою для курсу гривні?

Читайте також: Вартість газу для населення треба не збільшити, а зменшити мінімум вдвічі – експерт. ІНФОГРАФІКА

НБУ може впливати тільки на ті фактори, які носять монетарний характер. Транші МВФ не допомагають вирішувати проблему боргів, а навпаки – усугубляють її. 

Кожна нова дегенерація політиків продовжує цей згубний шлях. Складається враження, що Україна стоїть перед неминучістю технічного дефолту. Що, до речі, було б не найгіршим виходом.

На ринку газу (і не тільки) панує монополія, замість того, щоб правила конкуренція. Ось чому у нас відсутній ринок газу.

Тепер стосовно залучення кредитів та інвестицій для економічного зростання. Потрібно, по-перше, створити сприятливий інвестиційний клімат і, по-друге, забезпечити зростання платоспроможного попиту неселення.

Після обвалу економіки 2014-2015 роках економіка України опинилась у стані стагнації. Я б сказав, стагфляції (поєднання стагнації та інфляції).

Ось чому так важко викарабкуватись з цього стану.

Читайте також: Чому за останні роки розрив між високою вартістю життя і низькою оплатою праці став настільки критичним

НБУ якраз і намагається зупинити інфляцію за допомогою траншів МВФ. А що ж робити із стагнацією? З нею повинні боротись уряд та Верховна Рада.

Зростання ВВП на 2-2.5% знаходиться в межах статистичної похибки. Це не зростання, а стагнація.

Якщо вже на те пішло, то краще інфляція ніж стагнація. Більш коректно: стагнація гірша за інфляцію. Зараз головне – дати потужні кредитні та інвестиційні транші в інноваційні технології. Перш за все, Україні потрібні інноваційні технологічні інвестиції.

Скажу відверто: МВФ міг би трохи розкошелитись і списати Україні частину боргів. Враховуючи те, що вона знаходиться в стані війни за себе, за Європу і за Америку.

До речі, Україну очікує пастка. Як тільки в Україні почнеться економічне зростання, дивіденди буде стригти МВФ. Вважаю, що хто б не був при владі в Україні в той час, він на це не погодиться.

МВФ, будь джентельменом!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Володимир ЧЕРНЯК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини