Яскравий приклад впливу масованої пропаганди на свідомість
У свіжому дослідженні фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва українці називають "економічний занепад" більшою загрозою, ніж "захоплення України або частини території Росією" (57,6% проти 30,9%). Серед проблем, які заважають розвитку України, респонденти ставлять корупцію вище за війну на Донбасі (78,9% проти 55,1%).
Читайте також: Вдала спецоперація: вибухами біля Ічні російська пропаганда підриває довіру українців
З одного боку, це дуже вагомий (але, боюся, здебільшого неусвідомлений) комплімент головнокомандувачеві, генштабу та Збройним силам: вони так міцно тримають фронт боротьби із зовнішньою агресією, що загроза з того боку – потенційно найстрашніша! – вже здається українцям радше помірною порівняно зі внутрішніми економічними проблемами.
З іншого боку, це чудовий приклад того, як впливає на свідомість громадян масована пропаганда – наразі з виразним соціальним забарвленням. Адже "тема боротьби з корупцією" в наших медіа насправді значно менш популярна, ніж "тема неборотьби з корупцією" – яка постійно "розігріває" аудиторію і з приводом, і без приводу (що вже казати, якщо навіть Зураб Аласанія визнав "жовтизну" програм розслідувань, які виходять на "UA:Першому"!).
Читайте також: Шкода мимохіть: як медіа висвітлювали латвійські вибори й чому це неприпустимо
Вітання тим наївним глядачам (а також журналістам і менеджерам), які досі вважають – або вдають, що вважають – ніби медіа може "просто інформувати" і при цьому "нічого не пропагувати".
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки