MENU

18 цікавих фактів про туристичний Київ

6351 0

Національний музей історії України

Київ переповнений затишними кав'ярнями і ресторанчиками, стародавніми будинками, пам'ятними місцями і скульптурами, величними храмами, вулицями, що дихають старовиною, прекрасними парками. З кожним з них пов'язано безліч цікавої інформації і цікавих фактів. Фактів, які допоможуть вам краще пізнати Велике Місто над Дніпром.

Познайомимося з деякими з них докладніше:

1. Старокиївська гора вважається найвищою з усіх столичних гір – 187 метрів над рівнем моря, 96 – над Дніпром.

2. На Старокиївській горі розташований контур фундаменту Десятинної церкви – першої кам'яної церкви Русі, зруйнованої монголами Батия. Вперше контури фундаменту виклали ще в 30-х роках 20 століття. Потім, під час археологічних розкопок у 2005-2010 роках, його прибрали, повернувши на місце лише в 2015 році.

Читайте також: Неизведанная Украина: ТОП-5 маленьких, но уютных городов нашей страны

3. Національний музей історії України, одне з найбільших українських зібрань, присвячених історії, знаходиться на Старокиївській горі з 1944 року. Квартирує цей Будинок муз у будівлі, спочатку призначеній для художньої школи. Його фонди налічують понад 800 тисяч унікальних експонатів.

4. Одне з улюблених місць відпочинку киян – Пейзажна алея на місці оборонних валів стародавнього Києва. З'явилася на початку 1980-х років, її батько – архітектор Авраам Мілецький. А які звідси види!

5. Київська станція метро "Арсенальна" – найглибша у світі (105,5 м). А "Золоті ворота" – серед десяти (за іншою інформацією – двадцяти) найкрасивіших у всьому світі.

6. У київському метрополітені, крім півсотні з лишком діючих станцій, є і дві законсервовані: "Львівська брама" під Львівською площею і "Теличка" (між "Видубичами" і "Славутичем").

7. Будинок письменників Роліт (Богдана Хмельницького, 68), зведений у 1930-х роках, має на своєму фасаді рекордну кількість меморіальних дощок – 29.

8. Найвищою спорудою столиці є Київська телевежа (385 м, між іншим, це вище Ейфелевої вежі). Вона ж найвища з ґратчастих споруд у світі.

9. Назва другого найдавнішого району Міста – Подолу походить від старослов'янського слова, що означає низинну місцевість.

10. Прогулюючись Подолом, зверніть увагу на витончену вежу з годинником, що підноситься на Контрактовій площі між Подільською РДА і "Пузатою хатою". Це екс-дзвіниця храму Святої Великомучениці Катерини Греко-Синайського монастиря. До нашого часу від монастиря дожила лише дзвіниця та прибутковий будинок поряд.

11. Довгий час подільські Верхній і Нижній вали, а точніше канал (пізніше канава) між ними, служили природним кордоном між модною і немодною частинами Міста. Жити "за канавою / через канаву" вважалося страшенно непрестижно.

12. Протяжність фунікулера – транспорту, що піднімає пасажирів від Поштової площі до Михайлівського собору, – всього 222 метри.

13. Довжина однієї з найдавніших вулиць міста – Володимирської становить практично три кілометри.

14. Гуляючи Володимирською вулицею, є сенс заглядати у двори, приховані за стінами будинків. Наприклад, за фасадами будинків з 7 по 11 у дворі ховаються дерев'яна каплиця і фундамент храму 12 століття.

Читайте також: Степові гори – над лиманом: неймовірні краєвиди на Херсонщині приваблюють активних туристів. ФОТО

15. Хрещатик – найширша київська вулиця: 75 метрів від будинку до будинку. А ось довжиною вона похвалитися не може, всього 1,2 км.

16. Практично на Хрещатику (точніше на його перетині з Богдана Хмельницького, 3-а) розташована гастрономічна фішка столиці – "київська перепічка2. Ця знаменита сосиска, запечена в тісті, вперше з'явилася на світ у далекому 1981 році. І незважаючи на те, що до віконця з жаданою "перепічкою" потрібно вистояти чималу чергу, вже понад 35 років вона є одним з найпопулярніших фастфудів Києва.

17. Одним з найцікавіших оглядових майданчиків Києва знавці називають щекавицький "майданчик на 270 градусів". Звідси в гарну погоду видно величезну частину столиці: від Вітряних гір до Подолу і Лівий берег. Знайти його можна, пройшовши вулицею Олегівською між будинками 42 і 44 і відшукавши праворуч вузький прохід поміж гаражів.

18. Найдовшим у Києві вважається трамвайний маршрут № 12, що йде від Контрактової площі в Пущу-Водицю, відкритий у далекому 1900 році (майже 20 кілометрів).

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Путеводитель по Украине


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини