Якісна зміна: з 1 жовтня дозволяється розміщення підземних паркінгів під більшою кількістю громадських закладів
Тепер є можливість проектування підземних паркінгів під більшою кількістю громадських закладів. Підземні автостоянки можна будувати не тільки під ТРЦ чи бізнес-центрами, але й під ресторанами та кафе, музеями і театрами, концертними залами, закладами спорту. Можна також робити такі автостоянки під лікарнями, але окрім корпусів, де знаходяться палати для безпосереднього перебування пацієнтів на лікуванні. Адже з 1 жовтня в силу вступила нова норма ДБН щодо автостоянок і гаражів.
По-перше, це велика зручність для людей, які будуть користуватися послугами цих громадських закладів. Знаєте, що, наприклад, під всесвітньо відомою Віденською оперою розташований підземний паркінг для відвідувачів театру – безперечно зручно і вид на оперу не затьмарюється величезною кількістю авто.
Читайте також: Київ не для авто: нові правила паркування створені лише для наповнення кишень корупціонерів
Звичайно ж, що такі підземні автостоянки є дуже доречними у наш час, коли майже всі наші міста запарковані автомобілями. Це розвантажить міста, які будуть мати змогу позбутися хаотичного паркування.
Наведу ще один крутий приклад. Пам’ятаєте будівлю Сіднейського оперного театру в Австралії? Ця одна з найбільш відомих споруд у світі знаходиться в гавані і при цьому має під собою багаторівневу підземну автостоянку, тому з парковкою там також проблем немає.
Згідно зі змінами у наших будівельних нормах, підземний паркінг повинен бути відділений перекриттям REI 180, а технічні приміщення закладів, під якими він буде розташовуватися, мають бути відокремлені від нього суцільною протипожежною стіною 1-го типу. Крім цього, паркінг повинен мати самостійні шляхи евакуації та відокремлені інженерні комунікації для безпеки у разі надзвичайних ситуацій.
Читайте також: Ми знову в першу чергу створюємо масу проблем замість створення умов – Казанжи про паркування у Києві
Зміна була розроблена фахівцями ПАТ КиївЗНДІЕП.
———————
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки