Україна лише відкладає дефолт у часі, але не скасовує його
Є лише одна причина, що пояснює, чому ми змушені позичати під 10% зараз, хоча могли це зробити в лютому під 5%, — це президент, який на той момент уперто опирався створенню Антикорупційного суду. Саме він відповідальний за те, що технічна місія МВФ, яка працювала в Києві з 12 по 16 лютого, поїхала, не уклавши з нами ніяких домовленостей, що фактично закрило Україні доступ на зовнішні ринки у найбільш вдалий для цього період.
Читайте також: Дореформировались. Но дефолта не будет. За наш счет – эксперт
У підсумку до кінця четверга, 26 жовтня, Україна завершила розміщення євробондів на загальну суму в 2 млрд дол., продавши інвесторам п'ятирічні облігації на 750 млн дол. і десятирічні — на 1,25 млрд. Вартість залучення коштів величезна: п'ятирічні облігації виставлялися на продаж зі ставкою 9,25%, а десятирічні — зі ставкою 10%.
На латання 70-мільярдної діри держбюджету із зовнішнього фінансування піде 1,275 млрд дол. Тобто рівно стільки, скільки спочатку хотів залучати Мінфін, коли зрозумів, що на внутрішньому ринку вже вибрав усю наявну валюту.
Ще 725 млн дол. підуть на погашення зовсім недавно взятого піврічного бридж-кредиту.
Читайте також: Сумний парадокс: позиція МВФ щодо реформ не збігається із суспільними настроями
Ми вийшли на ринки в найгірший час, і нас буквально розтерзали спекулянти. Із країн, що розвиваються, цього року дорожче, ніж ми, ніхто коштів не залучав, і, напевно, не буде таких дурнів.
Беручи нові кредити для виплати старих, не розвиваючи при цьому економіки та не скорочуючи бюджетного дефіциту, Україна лише відкладає дефолт у часі, але не скасовує його.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки