Гід з економії природних ресурсів: як врятувати планету від самих себе?
Чому важливо закручувати кран, коли чистите зуби, та не засинати під телевізор.
Ми часто чуємо про різні види забруднення і те, що раціональне споживання ресурсів – не ціль, а реальність, до якої кожен має прийти. Але навіть озброївшись найблагороднішою метою, врятувати планету не так просто, якщо не знаєш, з чого почати.
У серії матеріалів "Гід з рятування планети" The Village Україна дає щоденні поради, які допоможуть маленькими кроками впоратися з різними екологічними проблемами:
– 40% населення планети відчуває нестачу води;
– 1,8 мільярда людей за 10 років будуть проживати в регіонах з повною нестачею води;
Читайте також: Загроза зникнення видів ще ніколи не була настільки серйозною, як сьогодні
– нафти і газу залишилося на 50 років;
– вугілля залишилося на 113 років.
Чому ми не економимо ресурси?
"Протягом багатьох років комунальні послуги для населення коштували надто дешево. Крім того, будували енергонеефективне житло, яке втрачає багато тепла. Попри те, що у школі на уроках географії ми вчили, що і енергетичні ресурси, і вода є вичерпні, практично ніхто не мав мотивації їх економити. Люди не ставилися до енергоресурсів як до чогось цінного. Тому основне завдання зараз – це зміна ментальності, звичок", – Тетяна бойко, координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм.
Які це має наслідки для екології?
За даними міжнародних досліджень, близько 50% тепла ми використовуємо неефективно – просто опалюємо повітря. Це те саме, що спалювати гроші.
Забруднення водойм. Якість поверхневих вод постійно погіршується внаслідок безпосереднього скидання у водойми господарсько-побутових або промислових стічних вод, близько 40% яких не очищують, або не відповідають санітарним вимогам.
Парниковий ефект може призвести до глобального потепління. По-перше – це призводить до танення льодовиків. Підвищення глобальної температури також спричиняє зміни в кількості та розподілі атмосферних опадів. У результаті можуть почастішати такі природні катаклізми, як повені, посухи, урагани й інші.
Вимирання живих істот. Потепління клімату може призвести до зміщення ареалів видів у полярні зони і збільшити ймовірність вимирання нечисленних видів – мешканців прибережних зон та островів.
Що дає ефективне використання ресурсів у побуті?
– Знижується кількість шкідливих викидів у довкілля
– Знижується енергоємність економіки країни
– Підвищується комфорт у приміщенні
– Заощаджуються природні ресурси для наступних поколінь
Прості правила збереження ресурсів удома
Важливо:
Якщо ви хочете суттєво скоротити споживання тепла у багатоквартирному будинку, то самостійно зробити це не вдасться. Потрібно спершу об’єднатися із сусідами, створити ОСББ, а тоді вже спільно впроваджувати енергозберігальні заходи.
Так, ми усі не супергерої і не можемо вирішити глобальні проблеми забруднення води та неефективного використання ресурсів, що не відновлюються. Проте маленькі кроки, помножені на тисячі містян, – мають значення!
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки