MENU

Експерт: В Німеччині українець може заробити майже в одинадцять разів більше ніж вдома

3732 1

Нещодавно газета Rzeczpospolita писала, що з Польщі до Німеччини може виїхати до 59% українських заробітчан. До яких економічних та соціальних наслідків для європейських країн призведе це переміщення? Чому українці не хочуть залишатися в Польщі?

Про це в ексклюзивному коментарі для UAINFO розповів Президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

"Згідно соціології, яку провели на початку цього року серед українців, які працювали в Польщі, тільки 3% з них збирались залишатися в цій країні назавжди. Всі інші готові поїхати до тих країн, де можна більше заробити. Соціологічні дослідження, які проводилися півтора року тому, продемонстрували, що 37% українців хочуть працювати в Німеччині. Якщо ця країна "відкриється" для трудових мігрантів з України, наші громадяни поїдуть саме туди, і зрозуміло чому", –  розповів Василь Воскобойник.

Читайте також:  Українські роботодавці постали перед вибором: або банкрутувати, або платити працівникам вищу зарплату – експерт

Експерт наголосив, що в Україні зараз середня заробітна платня складає 9-9,5 тисяч гривень (біля триста євро), а середня заробітна платня у Польщі – тисячу сто євро.

"При цьому, середня заробітна платня у Східній Німеччині – дві тисячі сімсот євро, а у Західній Німеччині – три тисячі триста євро. Відповідно, поїхавши з України працювати в Західну Німеччину, людина може заробити майже в одинадцять разів більше ніж вдома. А трудовий мігрант, який раніше працював у Польщі, вдвічі-втричі більше", – сказав він.

Василь Воскобойник розповів про кількість вакансій в Польщі та в Німеччині: "На кінець першого кварталу 2018 року в Польщі були вільними 156 тисяч вакансій. В той самий час, у Німеччини були вільними 1 мільйон 180 тисяч вакансій. Зараз ця цифра складає приблизно 160 тисяч незакритих вакансій у Польщі. А в Німеччині – приблизно 1 мільйон шістсот-вісімсот тисяч. Тобто це взагалі ринки не порівнювальні". 

За словами Воскобойника, попри економічне зростання Польщі, кожен рік 2-2,5 мільйони поляків їдуть працювати до тої ж Німеччини чи Англії.

Читайте також: Іноземні країни не будуть стягувати податки з українських заробітчан до ПФУ – експерт

"Відкриття ринку праці Німеччини для українців може призвести до пожвавлення виїзду наших громадян за кордон на роботу. Ті умови, які пропонує створити уряд Німеччини (можливість працювати впродовж 6 місяців в країні) і ті гроші, які зароблятимуть українці, не можуть бути порівняні з зарплатнею вдома. Після поїздки на роботу до Німеччини українець буде вертатися додому та відпочивати півроку, а потім їхати на роботу знову. Від цього буде страждати пенсійна система нашої країни, бо мільйони громадян придатного для роботи віку фактично не сплачують страхові внески в ПФУ, адже працюють за кордоном", – сказав експерт. 

Василь Воскобойник наголосив, що "дірка" в бюджеті пенсійного фонду буде тільки збільшуватись, бо саме пенсіонери як раз залишаються в Україні. "Але з іншого боку, ми повинні тільки радіти за тих людей, які не хочуть сидіти на місці і чекати на підвищення рівня життя та обіцянки чиновників, а самі будують своє майбутнє, їдуть заробляти гроші для своїх сімей та забезпечують самостійно майбутнє своїх дітей", – додав експерт.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини