Антикорупція – надійна технологія для зміни режимів
У 2003-2011 президентом Бразилії був мегапопулярний лівий Лула де Сільва. Не такий ультра, як Чавес чи Моралес, але спонсорував ліві рухи в Південний Америці та ще і вступив до БРІКСу. Політику Лули продовжила в 2011-2016 роках Ділма Русеф – дочка болгарського комуніста. І здавалося би, в бідній кольоровій Бразилії цей тренд не перебити.
І от починаючи з 2014 року, група провінційних прокурорів з гарною американською освітою розкручує скандал з корупцією найбільшої нафтогазової компанії Petrobras. Там все по класиці – відкати на замовленнях та інвестпроектах, завищення цін на закупівлях, посередники-одноденки. Звичайно, вийшли на вище керівництво країни, і поступово виборцю сформували звязку „робітнича партія – це корупція”. Бренд кампанії – операція Car Wash.
У 2016 році Ділмі Русеф оголошують імпічмент.
Читайте також: Банкрутство та зажерливість режимів поєднується з втомою громадян. Усе це видно з багатьох виборів у світі
У 2018 році Netflix випускає серіал O Mecanismo, який розписує корупційний скандал і роль лівих лідерів у ньому.
На виборах 2018 року був ретельно відібраний ультраправий Ж.Болсонаро – „тропічний Трамп”. Консультує Болсонаро сам Стів Беннон, який формує програму на базі боротьби з вуличною злочинністю, кольоровим населенням, секс-меншинами та лівими. Також в програмі – дозвіл на володіння зброєю для громадян, широка приватизація і зміцнення звязків з США. Помітні методи кампанії – фейкньюз, мікротаргетинг, провокативний піар. 28 жовтня Болсонару перемагає лівого кандидата у другому турі виборів з результатом 55/45.
Читайте також: Бразильские выборы – это еще один сигнал нашим политическим элитам, которые находятся в теплой ванне своих иллюзий и амбиций
Ну і як же без томосу. Католицька церква переважно підтримувала Лулу та його політику. В останні роки стрімко виросла кількість євангелістів, зараз це до 25% населення країни, вони мають 200 депутатів у парламенті. Болсонаро отримав підтримку одного з найбільш поважних пасторів Е.Мачедо і голоси „євангелістського поясу”.
А Беннон поїхав до Мілана – готувати вибори до Європарламенту, які пройдуть у травні 2019 року.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки