MENU

Головні причини катастрофічно низької явки на призовні дільниці

4503 18

Осінній призов у Києві опинився під загрозою зриву, оскільки наразі план щодо призову виконаний на 39%, а явка на призовні дільниці не перевищує 8%. Про це повідомив військовий комісар Київського міського військового комісаріату полковник Сергій Клявлін. "Станом на сьогодні не з'явилися до призовних дільниць 23 тисячі 424 чоловіка. Це останні дані, які в нас є в військовому комісаріаті", – зазначив він.

Політолог Юрій Ситник в ексклюзивному коментарі для UAINFO розповів, що найголовніші причини цього явища – це зневіра у державі та комунікативний парадокс щодо війни на Донбасі.  

"Останній, як елемент шизофренії в теорії "подвійного послання" Грегорі Бейтсона, виникає, коли суб‘єкт отримує взаємовиключні меседжі на різних комунікативних рівнях. До прикладу, влада говорить про війну з Росією, а в Україні процвітає ворожий бізнес  це і низка обленерго у власності групи осіб наближених до Путіна, і весь український мобільний зв‘язок, який належить російському олігархові Михайлу Фрідману, і багато іншого", – сказав Ситник. 

Читайте також: Нічого не змінилось навкруги нас за останні п'ять років, бо ми нічого не робили

Є давня козацька приказка: "де кричать, а де співають – де кров іллють, а де горілку п‘ють". За словами політолога, у великих містах особливо впадає в око разючий контраст між фронтовими реаліями, в яких завтра можуть опинитися нинішні призовники, та мажорним життям, яке ведуть діти так званої "еліти".

"Тож для одних війна  це кров і сльози, а для інших – джерело збагачення. Сам факт росту статків олігархів, зокрема відверто проросійських, під час "війни з Росією"   це далеко не найкращий стимул для молоді йти захищати державу", – сказав Ситник.

Читайте також: Не поменялось главное: отношение к воину как к расходному материалу – эксперт

За словами експерта, політично-законодавча шизофренія присутня й у різноплановому трактуванні подій на сході країни: "У так званому законі "про реінтеграцію Донбасу", яким запровадили термін ООС замість АТО, Росію названо країною-агресором, а в законі про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО, стаття 8, сказано про необхідність транскордонного співробітництва та поглиблення добросусідських відносин між територіальними громадами, органами місцевого самоврядування окремих районів з адміністративно-територіальними одиницями Російської Федерації". 

Юрій Ситник відмітив, що до цієї" загальнодержавної шизофренії" можна додати масовий виїзд молоді за кордон на навчання – і тоді стають зрозумілими причини такої низької явки на призовні дільниці.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини