MENU

Що заважає вам бути багатими? Психологічні секрети міркувань багатих людей

3882 2

Чим відрізняється психологія бідної людини від міркувань багатих людей?

Більшість, я впевнений, вважає, що стати багатою жінці заважає насамперед походження з бідної сім'ї. Ще частіше я стикаюся з переконанням, що досягти фінансового благополуччя заважає відсутність «блату», корисних зв'язків. Обидва твердження є помилковими.

Прямої залежності між щастям і кількістю грошей не існує. Вона виникає тільки в разі серйозних проблем зі здоров'ям. Все інше – стан психіки. При здоровій психіці людиніи потрібно стільки грошей, скільки вона може проїсти.

Почну трохи здалеку. У часи перебудови в школах активно обговорювалося питання шкільної форми. Мовляв, якщо дати дітям можливість одягатися не в форму, відразу стане очевидна різниця між багатими і бідними. Причому на боці «зрівнялівки» частіше стояли вчителі, яким хотілося максимально рівного і безконфліктного колективу в класі. Вважалося, що очевидна різниця в матеріальному статусі призведе до того, що діти з багатих сімей зневажатимуть дітей з малозабезпечених сімей. Я тоді працював у школі, був молодим учителем і практично єдиним, хто стверджував зворотне. Діти з бідних сімей, дивлячись на більш забезпечених однолітків, отримають додаткову мотивацію в майбутньому змінити свій матеріальний статус, заробити більше, прагнути до досягнень, кар'єри і успіху.

Саме з бідних виходять багаті. Це статистика. У нас в Росії немає так званих Old Money, статків, які формувалися б поколіннями і передавалися у спадок. Тобто всі багаті, яких ми бачимо сьогодні – це люди, що вийшли з СРСР так само, як і ті, хто сьогодні бідний. Стартові умови були приблизно рівними, але одні «вистрілили», а інші ні.

На грошах не можна зациклюватися, не можна пов'язувати з ними всі свої надії

Ось це прямо зразок психології бідності. Відкладання на чорний день, навмисне накопичення (це відкладання грошей в умовну скарбничку не тому, що вони залишилися не витраченими, а регулярне «відрізання» деяких сум з бюджету), розрахунок витрат (це на оплату рахунків, це – на кіно і морозиво) – все це формує бідність. Це ознака меншовартісної свідомості, свідомості бідняка. І, на жаль, переважна більшість людей в нашій країні живе саме так: збирає, відкладає, обмежує себе у всьому. Відкладаючи гроші, ви відбираєте їх у себе і свого сьогоднішнього повноцінного життя. Ви обслуговуєте свої страхи і зміцнюєте в собі психологію жебрака.

Для порівняння: є таке поняття, як «французька ідеологія». Французи – не найбагатша в світі нація, а Франція – аж ніяк не лідер у світовій економіці. І зарплати у Франції не захмарні, а життя досить дороге. Так ось, найнезабезпеченіша француженка, яка купує одяг в універмазі TaTi (найнижчий ціновий рівень, далі тільки секонд-хенди), купить собі сумочку, туфлі або шалик, які будуть коштувати космічних для неї грошей. Але купить. На останні гроші. Тому що хочеться, тому що її це порадує, тому що це красиво. «Живи, ніби сьогодні останній день, і в кінці кінців ти не помилишся». Це психологія радості від витрачених грошей. Розумієте? Виникає зв'язка «гроші – радість». А у нас в свідомості «гроші – тривога, проблеми, брак». На грошах не можна зациклюватися, не можна пов'язувати з ними всі свої надії. Досить типовий шлях в життєвий тупик -глухий кут – це жити і думати, що зараз це у вас тільки репетиція життя. А, мовляв, завтра ви переселитесь в іншу квартиру і пересядете в шикарну машину і вже тоді житимете по-справжньому!

Треба жити сьогоднішнім днем. Якщо ви вічно незадоволені тим, що маєте, і у вас немає повноцінного сьогодні, то звідки візьметься повноцінне завтра?

Людина з психологією бідняка відкладає своє життя на потім, вона мріє, що ось коли-небудь настане те саей, щасливе і забезпечене життя. Але якщо відкладати (хоч гроші, хоч задоволення, хоч життя), воно не настане ні-ко-ли.

Інша риса психологічно бідної людини: вона патологічно не впевнена у своїй здатності заробляти. На співбесіді такі дівчата всім виглядом повідомляють, що для них честь бути запрошеними на зустріч, що вони мріють потрапити на роботу в компанію. Вони не розглядають цю співбесіду як зустріч рівних: компанія шукає співробітника, а співробітник шукає компанію. Вони спочатку займають позицію «знизу», позицію маленької людини. Так ми, як то кажуть, слона не продамо.

Що ж робити? Почати з того, щоб набути впевненості в своїх професійних якостях. Кожна напевно назве кілька навичок або умінь, в яких вона хороша. Пишаєтеся цим. Так, ви багато чого не знаєте і не вмієте, але ви здатні швидко навчитися! Ви здатні освоїти нове, напрацювати досвід, ви гідні високих посад і високих доходів. Ви морально готові витрачати ці гроші на те, що вам до душі, а не складувати в страху, що завтра все заберуть. Тому що якщо заберуть, то всі ваші зусилля підуть прахом. Якщо ви ці гроші будете витрачати тут і зараз, ви хоча б будете жити в радість.

Забудьте фразу: «Ситуація на ринку». Так, є люди, які зіставляють свої доходи з «середнім по лікарні» і орієнтуються на те, що будуть заробляти приблизно стільки, скільки пропонують іншим людям зі схожою кваліфікацією. Але це дурниця.

Підемо далі. Багаті люди не бояться жити в борг. Вони впевнені, що цей борг тимчасовий, і спокійно його віддають, як тільки отримують черговий дохід. А що цей дохід буде – вони не сумніваються. Вони знайдуть інвестора, спонсора, зведуть двох бізнесменів і отримають комісію за послуги, змінять цінову політику, запропонують свої послуги більш успішному виробництву. Вони мають вільне мисленням, широке, і знають: якщо не спрацював один спосіб – спрацює інший. Вони не бояться ризикувати і шукати, це їх азарт, їх адреналін.

Ось реальна історія: дівчина мріяла про гарну машину. Побачила оголошення про продаж авто кольору фуксії, яке точнісінько збігалося за кольором з її улюбленими рукавичками. Вирішила, що це знак згори, зібрала по друзях, колегах і знайомих грошей в борг – і купила цю машину. На наступний день після покупки в дівчину в'їхали на перехресті, двоє дверей під заміну. Страховку вона оформити не встигла. Провину визнали обопільною, компенсація їй не належала. Що вона зробила? Пішла знову збирати гроші в борг! На них полагодила машину. І що ви думаєте? Через місяць вона знайшла нову роботу з більш високим окладом, через два уклала вигідну угоду і отримала премію від керівництва, а через три місяці повністю віддала борги і за машину, і за ремонт. А через півроку поїхала відпочивати за кордон. Тому що вона вірила в себе, в те, що гроші вона заробить, що фінансові складності – тимчасові, а машину їй хотілося прямо зараз. Я майже впевнений, що не купи вона цю машину, вона б не стала шукати нову роботу, відповідно, не збільшила б дохід. Борги стимулюють, штовхають вперед, багаті люди їх не бояться.

Читайте також: 7 психологічних трюків для досягнення успіху в співбесіді

Ще одна ознака потенційно багатої людини – вона не боїться працювати на себе. Практично всі починають з роботи за наймом, але як тільки людина усвідомлює, що набула достатньо досвіду, вона йде у вільне плавання. Тому що навіть зарплата топ-менеджера – це всього лише та сума, яку йому платить той, у кого насправді багато грошей. Зарплата розслабляє. Ви розумієте, що 1-го і 15-го ви отримаєте ось стільки. Вам точно вистачить на те-то і те-то. Робота на себе передбачає, що ви несете відповідальність за те, чи буде вам завтра хліб. Або хліб з маслом, або хліб з кав’яром. І людина, що прагне до багатства, не боїться, що не вистачить. Не вистачить – візьме в кредит, відкриє новий проект і розплатиться.

Ще приклад: потенційно багата людина сміливо інвестує в своє майбутнє. Вон не йде на напівзаходи. Якщо вона відкриває ресторан – це буде відразу великий і красивий ресторан з якісним інтер'єром, хорошими винами і професійним шеф-кухарем. Ця людина не буде починати з приміщення з дешевим ремонтом, пластиковими стільцями і меню закусочної, в надії на цьому заробити, а вже потооом... Розумієте? Вона не відкладає хороше життя на майбутнє. Її ресторан перший час буде працювати в збиток, потім вирівняється, якщо вона не буде економити на продуктах і персоналі, а потім стане модним місцем і принесе прибуток. А закусочна прогорить, людина переконається, що вона поганий бізнесмен, і скотиться назад у свою бідність.

Читайте також: Готовьтесь с вечера: 18 правил доброго утра от психолога

Якщо людина не будує бізнес, а намагається уникнути втрат, тривожність і страх розорення штовхають її на помилки, які часом виявляються фатальними.

Саме тому жінкам складніше розбагатіти. Жінка несе відповідальність не тільки за себе, але й за дітей. І так, у багатьох ситуаціях їй спокійніше і надійніше отримувати зарплату 2 рази на місяць і знати, що вона і діти будуть ситі, одягнені та взуті. Я анітрохи не засуджую цей підхід, хочу це підкреслити. Просто він ніколи не приведе до багатства. Це теж може бути свідомим вибором, і ніхто не має права вважати його неправильним.

Важливо розуміти, що гроші не люблять страхів. Гроші люблять безстрашних.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Михайло ЛАБКОВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини