За два роки видобуток вугілля держшахтами скоротився на третину – експерт
Вчора Уряд виділив 500 млн грн на зарплати шахтарям державних шахт. На перший погляд, це може здатися дивним у країні, де вже третій рік діє ціна вугілля Роттердам+. Але насправді все закономірно.
Не будемо зараз про те, як відбувається управління держаними шахтами, це окреме велике питання. Але у сухому підсумку результат такий, що минулого року на держшахтах видобуток вугілля знизився на 25%. Цього року відбувається зниження ще на понад 10%. Думаю, за підсумками року може бути і -15%.
Читайте також: Чому українське вугілля треба цінувати
Отже тільки за 2017-2018 рр видобуток вугілля держшахтами скоротився на третину (красномовні результати). Державні шахти видобувають менше 10% від усього вугілля.
Більша частина затрат шахт є постійними. Наприклад, зарплати та електроенергія складають понад 50% усіх затрат. Але в короткострокову періоді вони мало залежать від того, видобуваєш ти вугілля більше чи менше – воду із шахти треба відкачувати завжди.
Таким чином, ціна вугілля Роттердам+ має мінімальне значення для державних шахт, бо щоб мати від цього вигоду, то треба продавати вугілля. Навіть ціна Пенсільванія+ їм вже не допоможе, бо продажі вугілля низькі, а постійні затрати високі. Але вигоду від високої ціни вугілля Роттердам+ отримують приватні шахти, які видобувають понад 90% вугілля, їх імена ви знаєте.
Читайте також: Украина уверенно превращается в сырьевую колонию – эксперт. ВИДЕО
Державні шахти у комі, прямолінійним способом через високу ціну вугілля їх вже не реанімувати. Якщо є бажання відновлювати видобуток державного вугілля, то тільки через інвестиції у вигляді дотацій з бюджету. Хоча дивлячись на результати останніх трьох років, маю великі сумніви, що ця управлінська команда здатна це зробити. І не виключаю, що збиткові державні шахти тримають лише для виправдання високої ціни вугілля, від якої виграють приватні вугільні холдинги.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки