ТОП-3 найбільших загроз для миру в світі
Найбільшим ризиком для збереження миру у світі на сьогодні є непередбачуваність. Про це днями заявив Генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберг в інтерв'ю газеті Neue Osnabrücker Zeitung. За словами політолога Василя Вакарова, говорити про непередбачуваність у сучасних світових реаліях як мінімум наївно, а по суті є нічим іншим, як "замилюванням" очей.
Експерт в ексклюзивному коментарі для UAINFO розповів, що миропорядок, який був вибудований після останньої світової війни, перестав діяти.
"Зламався. Вірніше його зламали. Він не влаштовує головних суб’єктів, які його створили і мали б нести відповідальність за його збереження. Першопричиною цього процесу є те, що покоління людей, які зараз приймають рішення у світовому порядку, не брало участь у тій війні. Тобто вони "наїлися" миру, компромісів і готові на рішучі дії для того, щоб разом вирішити якщо не всі, то основні проблеми, які зараз існують у світі", – розповів Василь Вакаров.
Читайте також: Михаил Горбачев: "Началась новая гонка ядерных вооружений"
За словами політолога, війна уже йде. "Класична, гібридна, проксі – це все види воєн, які зараз йдуть. Але мова не про "прямі зіткнення" основних геополітичних світових гравців, а про ті, які вони ведуть (або за їх участю) на інших територіях", – уточнив він.
Василь Вакаров наголосив, що основне питанням для людства таке: чи зможуть лідери світу задовільнити власні апетити та переділити зони впливу мирним шляхом, або все-таки підуть традиційним шляхом світової війни?
"Гонка озброєнь, яка розпочалася та відбувається на наших очах, призведе до широкомасштабної війни. Щорічне збільшення бюджетних видатків на озброєння та безпеки відбувається публічно і легально", – сказав політолог.
Читайте також: Головні причини катастрофічно низької явки на призовні дільниці
Василь Вакаров підсумував, що найбільшими загрозами для миру у світі є готовність до війни сучасних еліт; відмова від старого миропорядку; щорічне збільшення бюджетів на переозброєння та виготовлення нових видів зброї.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки