Троє українців стали чемпіонами світу з пауерліфтингу

2400 0

Одразу троє українських спортсменів виграли "золото" на світовій першості з пауерліфтингу, яка зараз проходить у Швеції.

Про це повідомляє BBC Україна з посиланням на Міністерство молоді та спорту.

"Третій день чемпіонату світу з пауерліфтингу сміливо можна назвати "Днем українського гімну у Швеції", адже після нагородження кожного потоку змагань лунав лише він!", – кажуть в Національній федерації пауерліфтингу України.

"Лариса Соловйова, Андрій Наньєв, Володимир Рисєв – чемпіони світу з пауерліфтингу", – дописує Міністерство молоді та спорту України на своїй сторінці у Фейсбук.

Cеред жінок в категорії до 63 кілограмів перемогу здобула багаторазова чемпіонка світу Лариса Соловйова.

Вона також встановила новий світовий рекорд триборства – 643 кг (237,5 кг у присіданні зі штангою, 180,5 кг у жимі та 225 кг у тязі).

Ще один українець – Андрій Наньєв, – який змагався в ваговій категорії до 83 кг, виборов "золото" у тязі. У двох інших дисциплінах – присіданні і жимі – він взяв "бронзу".

Володимир Рисєв (категорія до 93 кг) встановив новий рекорд Європи у присіданні – 390 кг, а у жимі посів друге місце. Заключна спроба в тязі – 350 кг – принесла йому титул чемпіона світу.

Рисєв також встановив новий світовий рекорд у сумі триборства для своєї вагової категорії – 1025 кілограмів.

Соловйова, Наньєв і Рисєв – не єдині українці, що стали призерами змагань у Швеції.

Так, Микола Бараннік виборов срібну нагороду в категорії до 83 кілограмів, Тетяна Шопко – "бронзу" в категорії до 52 кг.

Владислав Чорний (категорія до 74 кілограмів) – так само посів третє місце у присіданні.