Луценко має підписати підозру Холодницькому, а САП потребує перезапуску – Шабунін
Частина прокурорів створеного після Революції гідності органу замість розслідувань і відстоювання справ у судах просто підігрує їхнім фігурантам.
Ми зібрали разом справи, у яких деякі прокурори САП і їхній керівник особисто вже злили чи продовжують зливати перспективні розслідування щодо топ-корупції.
Серед "злитих" справ, наприклад, так звана справа "рюкзаків Авакова", яку прокурор САП Василь Кричун закрив щодо сина та колишнього заступника міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, а заступник Холодницького Володимир Кривенко уклав "нікчемну" угоду із другорядним фігурантом справи. Реальних вироків у справі ніхто не отримав.
У переліку також справа квартирного хабара в. о. міністра охорони здоров'я Уляні Супрун, у якій Холодницький особисто попереджав фігуранта справи про хід слідства й давав інструкції, як відповідати під час допитів. Справа до суду так і не дійшла.
Читайте також: Шабунін: Холодницький був прокурором у ''шкурній'' справі міського голови Вишневого, що пропонував квартиру Супрун
Інший заступник Холодницького Максим Грищук закрив справу генерала Ткачука, який записав свої елітні будинки й авто на тещу-пенсіонерку. Згодом САП через суд змусили поновити розслідування.
Загалом таких "злитих" справ зібралося 13. Своїми рішеннями та діями прокурори звели до нуля шанси на реальні вироки та конфіскації для їхніх фігурантів.
Частину із цих справ прокурори ще можуть "реанімувати" та належно відстояти в судах. Проте справу "рюкзаків Авакова", наприклад, вони "поховали" вже остаточно.
Який вихід?
Перш за все, Юрій Луценко має підписати підозру Назарові Холодницькому.
Читайте також: Врятувати Авакова: як Холодницький знищить докази у справі рюкзаків
Зафіксованих на "акваріумних плівках" фактів більш ніж достатньо, аби генпрокурор перестав покривати свого підлеглого керівника САП і нарешті підписав йому підозру за результатами розслідування, яка, за даними ЗМІ, готова ще від літа 2018.
Другий крок – перезапуск Спеціалізованої антикорупційної прокуратури через звільнення керівництва, а також недоброчесних прокурорів. Для цього Верховна Рада має підготувати й ухвалити закон для перезапуску САП.
Інакше ми не побачимо ані реальних вироків, ані корупціонерів за гратами, ані повернення вкрадених у нас грошей.
Подивитися "злиті" справи можна за цим посиланням.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки