Rzeczpospolita: Українські заробітчани втрачають інтерес до Польщі
Спочатку Польща приваблювала інвесторів, а Євросоюз, без сумнівів, вбачав у ній сильного гравця, який представляє певну частину Європейського континенту.
"Але для підтримання такої хорошої тенденції потрібно постійно докладати зусиль. А з цим завжди проблеми. В певний момент зі здивуванням у Варшаві дізналися, що її починають оминати значні і престижні інвестиції. Натомість їх отримали Чехія, Словаччина чи Угорщина", – пише Войцех Романскі для Rzeczpospolita.
Читайте також: Чотири риси українців, які переїжджають до Америки
"Зараз ми все ще можемо бути рекомендованими працівникам з сусідніх країн, головним чином з України, які необхідні для нашої економіки. Так чи інакше стає так, що Польща є країною першочергового вибору для них. Тим часом виявилося, що на них поклали око не лише Німеччина, яка лібералізує ринок праці, а й недооцінені до цього часу Чехія і Словаччина. Незважаючи на оголошення про спрощення процедур для українців, нічого не змінюється. Як нагадують компанії з набору персоналу, Польща перестала бути лідером відкритості співробітників з України".
І хоч Польща намагається спокушати, інші роблять це більш ефективно. І ніхто вже не звертає увагу на старі польські заслуги. З власної ж ініціативи країна втратила роль учасника ЄС, який представляв свій регіон на політичній передовій. І відновити цей статус буде дуже важко.
Більше того, вони стараються привабити заробітчан, запроваджуючи реальні спрощення формальностей, яких наші працедавці досі не можуть дочекатися. Ми стоїмо в місці, де активно працюють інші країни.", – пише видання.
Читайте також: Ягідний край, або Як одна ініціативна людина може змінити життя багатьох людей поряд з собою
Попри всі прохання про спрощення процедур для українців, ситуація в Польщі не змінилася. Варшава стоїть на місці там, "де інші країни діють". Рекрутингові компанії говорять прямо про те, що Польща перестала бути лідером відкритості для робітників з України. І якщо нічого не зміниться, вона може стати тим, хто найбільше програє в регіоні.
"Ми не тільки перестаємо бути лідером, але якщо нічого не змінюється, ми можемо бути великим програвцем", – пише автор.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки