MENU

Життя в ''ЛНР'': зарплату не платять, ліки розікрали. За що боролись, луганчани?

7827 1

Нещодавно отримала від земляків повідомлення, що помер один із членів терористичного угрупування "Призрак" Сергій Лучшев. Це кум терориста Мозгового. Я його добре знала, бо він родом із міста, з якого я виїхала – Свердловськ. Хоч він і свердловчанин, але пішов воювати не до місцевих терористів, а саме в "Призрак". На його прикладі хотіла би трохи проаналізувати ситуацію в "ЛНР".

Лучшева знала особисто, його сім'ю, дітей, які вже закінчили інститути і живуть в Києві. Але чомусь він у 14-му році повірив в усі ці історії про руський мир і пішов воювати проти умовної хунти, хоча його діти вже мали роботу. Досі не розумію, про яку хунту могла йти мова і про що його діти говорили йому з Києва – незрозуміло. Я в нього теж про це питала, ще коли жила у Свердловську, як власне і в інших своїх земляків. Але у них була така ненависть до України, що люди не розуміли взагалі ніяких аргументів і фактів.

А тепер проект дурості, який загнав людей на війну, починає бити бумерангом по мешканцям Донбасу і, на жаль, громадянах України, які зрадили нашу державу, почали затягувати країну в оцей руський мір, допомагаючи окупантам.

Мій знайомий Сергій Лучшев помер від пневмонії. Пневмонія в "ЛНР" таке ж банальне захворювання, як грип, застуда чи навіть нежить. В групах люди пишуть, що в "линирії" погана медицина тому, що Україна не пускає туди ліки і люди помирають від російських ліків. Але від української пенсії вони не відмовляються і роблять її навіть через всяких решалів.

Розумієте, на скільки скотилася Луганщина у медичній сфері, що навіть заступнику командира територіального угрупування, і це навіть не якомусь бомжу-вояці, допомогти не можуть і він помирає від пневмонії, бо нема ні лікарів, ні ліків. От хочеться у них запитати – а для чого ви воювали? От за що, якщо навіть у вашій рідній державі-рєспубліці, яку дуже любить Росія і забезпечує гуманітарними грузами, нема ні ліків, ні лікарів навіть для ополчення.

Читайте також: Новости из зоны: "Процветание" ОРДЛО вызывает рост криминала

Через такі от різні захворювання відсоток не бойових втрат серед ополченців в "линирії" зараз великий. Вони гинуть від антисанітарії на блокпостах, траншеях і окопах. Дивлюся на наших хлопців – баньки збудували, помитися є де, ліки теж є, медицина налагоджена. Якщо щось треба – всі мотаються, а люди стають в чергу, щоб здати кров. На тому боці такого немає. Там є хіба що постійні розкрадання ліків. От в Ровеньках, місто поруч із Свердловським, яке теж знаходиться в окупації, прокуратора "ЛНР" навіть порушила кримінальну справу відносно лікарів місцевої лікарні, які розкрадали не тільки ліки, а й їжу хворих. А хто там хворі? Поранені ополченці.

Пишуть, що Росія давала гуманітарну допомогу. Так, Росія дає туди якийсь мінімум. Але найбільша гуманітарка, яка туди поступає – це російські гроші. Там же нема ні свого банку, ні монетного двору. От звідки в ОРДЛО така маса російських рублів, які приймають на території Росії? Завозить Росія.

Ще один цікавий показник. От недавно в "ЛДНР" пройшов театр виборів, на яких, до речі, проголосувало чимало людей. Тобто люди досі вірять в те, що ріспубліки визнають і приймуть в склад Росії. Але вже навіть і до виборів їм зменшили фінансування і забезпечення. І все це приховувалось. До того ж, багато грошей розікрали, поки було з чого розікрасти.

Читайте також: ОРДЛО – гетто "вечного процветания и стабильности"

Зараз по різних луганських пабліках з’являються повідомлення, що ополченці, які раніше отримували зарплату 15-17 числа кожного місяця, зараз нічого не отримали. Хоча т.з. командири отримували гроші ще в 12-их числах. Зарплати нема, але гуманітарні вантажівки, які привозять гроші із Росії, на Донбас зайшли. І в групах ополченців обговорювали (повідомлення зазвичай пишуть їхні дружини), що гуманітарний караван зайшов, а грошей нема.

І про Лучшева. Він отримував пенсію 15 тис грн, мав ще регресс за дві травми 5 тис 780 грн. Тепер його дружина хоче перейти на його пенсію в Україні, хоча увесь час підтримувала ріспубліку, а про Україну тільки гидотну писала.

За що боролись, луганчани?

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олена СТЕПОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини